EDUKACJA

ABC PRACY PRZED KAMERĄ

Warsztaty filmowe – stały element Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO, odbędą się w tym roku w niezwykle różnorodnej formule. Jednym z cyklów warsztatowych zaplanowanych podczas festiwalu będzie seria szkoleń pt. ABC PRACY PRZED KAMERĄ, którą przygotują aktorzy: Anna Mucha, Katarzyna DorosińskaAdam Majewski i Kamil Woźniak oraz reżyser, operator i montażysta Oskar Żytkowski.

Założeniem warsztatów ABC PRACY PRZED KAMERĄ będzie oswojenie uczestników z kamerą i nauczenie ich, jak akceptować i udoskonalać swój wizerunek. Prowadzący: operator i reżyser w jednym oraz zawodowi aktorzy będą pracować z uczestnikami nad tym, jak dobrze wypaść przed kamerą oraz jak kontrolować mowę ciała podczas pracy na planie.

Rekrutacja trwa do 26 czerwca!

Więcej informacji

AKADEMIA ZAWODOWCÓW

Cykl otwartych wykładów prowadzonych przez specjalistów poszczególnych dziedzin filmowych. W ramach AKADEMII ZAWODOWCÓW goście specjalni KAMERALNEGO LATA spotkają się z publicznością i porozmawiają na temat swoich doświadczeń artystycznych oraz kulisów związanych z realizacją własnych projektów artystycznych.

Jednym z wątków przewodnich tegorocznej AKADEMII ZAWODOWCÓW będzie film reklamowy. Podczas spotkania zawodowi filmowcy opowiedzą o specyfice pracy na planie filmu reklamowego. Poruszą podstawowe zagadnienia związane z pracą przy spocie reklamowym i omówią poszczególne etapy jego powstawania, od briefu do kolaudacji.

Więcej informacji

SPOTSHOT – ACADEMY OF SOCIAL ADVERTISING

Projekt SPOTSHOT – Academy of Social Advertising jest wpisanym w formułę międzynarodowej wymiany młodzieży, programem edukacji społeczno-kulturalnej zainicjowanym przez młodych ludzi z Francji, Włoch, Węgier i Polski. SPOTSHOT będzie realizowany w oparciu o nowoczesne techniki audiowizualne, wykorzystujące film jako narzędzie edukacji społecznej i swobodnego dialogu międzykulturowego w gronie młodych ludzi pochodzących z różnych krajów. Celem projektu w wymiarze artystycznym jest realizacja w międzynarodowym gronie krótkich filmów reklamowych o tematyce społecznej. Filmy zrealizowane przez uczestników projektu zostaną wykorzystane w  kampaniach internetowych prowadzonych przez organizatorów.

Więcej informacji

KONFERENCJE BRANŻOWE

W trakcie KAMERALNEGO LATA odbędzie się szereg spotkań przeznaczonych dla osób pracujących w branży kreatywnej. INTERFILMLAB to cykl spotkań służący rozpowszechnianiu wiedzy o promocji polskiego kina za granicą. Międzynarodowa konferencja edukatorów NEW FILM TOOLS IN YOUTH WORK dotyczy możliwości wykorzystania filmu i działań około filmowych jako innowacyjnych narzędzi w pracy z młodzieżą, na rzecz pobudzania aktywności, kreatywności, swobodnego myślenia, rozwoju talentów i pogłębiania wiedzy. Uczestnicy panelu dyskusyjnego Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej KULTURA A ROZWÓJ SPOŁECZNY będą mieli okazję poznać pracę różnorodnych instytucji, które poprzez edukację kulturalną działają na rzecz profilaktyki społecznej.

INTERFILMLAB
 
KULTURA A PROFILAKTYKA SPOŁECZNA
  
NEW FILM TOOLS IN YOUTH WORK

PROGRAM

FILMY WARSZTATOWE 2009-2016

ZOBACZ WIĘCEJ

WYKŁADOWCY

Katarzyna Klimkiewicz

reżyser, opiekun artystyczny warsztatów filmowych

Grzegorz Zariczny

reżyser, opiekun artystyczny warsztatów filmowych

Dorota Nowocień M.P.S.E.

montażystka dźwięku, wykładowca warsztatów filmowych

Agnieszka Kruk

scenarzystka, script coach, tłumaczka, wykładowca warsztatów filmowych

Derrick Ogrodny

manager, reżyser i producent, wykładowca warsztatów filmowych

Tomasz Pyrak

operator, montażysta, fotograf, wykładowca warsztatów filmowych

Krystian Dulewicz

operator, montażysta, wykładowca warsztatów filmowych

Katarzyna Dorosińska

aktorka, wykładowca warsztatów

Adam Majewski

aktor teatralny, wykładowca warsztatów

Kamil Woźniak

aktor, wykładowca warsztatów

Oskar Żytkowski

reżyser, operator, montażysta, wykładowca warsztatów

Adam Palenta

autor zdjęć filmowych, reżyser, wykładowca

Michał Dąbal

autor zdjęć filmowych, wykładowca warsztatów

Antoni Nykowski

reżyser reklamowy, wykładowca warsztatów

Robert Gonera

aktor, wykładowca

Czytaj więcej