EDUKACJA 2018

AKADEMIA ZAWODOWCÓW

Cykl otwartych wykładów prowadzonych przez specjalistów poszczególnych dziedzin filmowych. W ramach tradycyjnego cyklu spotkań, autor zdjęć filmowych Arkadiusz Tomiak opowie o specyfice pracy na planie filmu fabularnego, Janusz Chabior wyjaśni różnicę w pracy nad długą i krótką formą filmową z perspektywy aktora, a Joanna Kos-Krauze podzieli się swoimi refleksjami na temat partnerstwa w procesie twórczym.

Nowością tegorocznego programu Akademii będzie seria wydarzeń branżowych skierowanych do młodych twórców filmowych.

ZOBACZ WIĘCEJ

STOP MOTION VINYL

warsztaty animacji poklatkowej przygotowane we współpracy z Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach

Celem warsztatów będzie zapoznanie uczestników z podstawami skomplikowanego procesu tworzenia filmu animowanego w oparciu o tradycyjne techniki i metody pracy. W pierwszej części szkolenia zostanie szczegółowo zaprezentowany i omówiony mechanizm tworzenia animowanego filmu poklatkowego. Następnie każda z osób uzyska możliwość realizacji własnego autorskiego projektu – krótkiej animowanej formy filmowej. Do dyspozycji uczestników będą różnorodne materiały plastyczne i niecodzienne przedmioty, które staną się inspiracją oraz punktem wyjścia do sfilmowania ciekawych historii.

ZOBACZ WIĘCEJ

KAMERALNE LATO DZIECIOM

KAMERALNE LATO tradycyjnie nie zapomina o najmłodszych widzach. W tym roku pierwszego dnia zapraszamy na spotkania z Kacprem, Adą i Basią, bohaterami nowych polskich animacji dla dzieci, opartych na popularnych książkach, uwielbianych przez maluchy. Obejrzane historie posłużą do rozmowy między innymi o tym, jak zachowywać się w miejscach publicznych, w jaki sposób przygotować się do biwaku, zachowując należyte środki ostrożności.

Drugiego dnia odwiedzi nas Filmoteka Szkolna, która zabierze najmłodszych uczestników festiwalu w podróż po różnych zakątkach świata filmu. Warsztaty będą zapowiedzią działań odnoszących się do dziedzictwa filmowego ze zbiorów Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego, które zostaną zainaugurowane z początkiem nowego roku szkolnego w całej Polsce.

ZOBACZ WIĘCEJ

SZKOLENIA DLA OSÓB PRACUJĄCYCH Z MŁODZIEŻĄ

KAMERALNE LATO zaprasza osoby pracujące z młodzieżą na panel dyskusyjny Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej “FILM JAKO NOWOCZESNE NARZĘDZIE PROFILAKTYKI SPOŁECZNEJ I EDUKACJI” i warsztaty “FILMOTERAPIA W SŁUŻBIE PROFILAKTYKI SPOŁECZNEJ I EDUKACJI” przeznaczone dla nauczycieli, pedagogów, psychologów i edukatorów filmowych.

PANEL DYSKUSYJNY
  
WARSZTATY

WARSZTATY FILMOWE

Międzynarodowe grupy warsztatowe zrealizują 3 filmy krótkometrażowe dotyczące zagrożeń związanych ze spożywaniem alkoholu i substancji psychoaktywnych, aspołecznych zachowań wśród młodzieży oraz zgubnych skutków przemocy rówieśniczej. Filmy zostaną zaprezentowane podczas ceremonii finałowej festiwalu i będą szeroko promowane w mediach.

PODSUMOWANIE EDYCJI 2018

ABC PRACY PRZED KAMERĄ

Jednym z programów edukacyjnych zaplanowanych w ramach 11. edycji KAMERALNEGO LATA będą warsztaty dla młodzieży pt. ABC PRACY PRZED KAMERĄ, którą przygotują aktorzy: Anna Mucha, Katarzyna Dorosińska, Adam Majewski, Łukasz Węgrzynowski i Marek Braun oraz gość specjalny – amerykański aktor i wokalista Gerard Edery.

ZGŁOSZENIA
PODSUMOWANIE EDYCJI 2017

FILMY WARSZTATOWE 2009-2017