EDUKACJA 2020

AKADEMIA ZAWODOWCÓW

Niezwykle ważną częścią KAMERALNEGO LATA są wykłady i szkolenia przeznaczone dla szerokiej publiczności, która pragnie zdobyć nową wiedzę i spotkać się z uznanymi przedstawicielami branży filmowej. AKADEMIA ZAWODOWCÓW to seria wykładów prowadzonych przez filmowców, otwarta dla wszystkich zainteresowanych.

FAST Film Art for Social Transformation​

W programie „FAST Film Art for Social Transformation​” weźmie udział 60 uczestników z Polski, Francji, Włoch i Niemiec. Inicjatorami projektu są młodzi ludzie, działający pod opieką organizacji partnerskich, w których realizują swoje pasje związane z filmem. “FAST Film Art for Social Transformation​” to projekt z zakresu pozaformalnej edukacji rówieśniczej, który pozwoli uczestnikom nie tylko wymienić się doświadczeniami filmowymi z kolegami z innych krajów, ale także wypracować wymierne efekty społeczne w postaci krótkich wypowiedzi filmowych.

ABC PRACY Z KAMERĄ

Warsztaty przeznaczone są dla osób stawiających pierwsze kroki w przygodzie z filmem. Uczestnicy warsztatów poznają tajniki pracy na planie filmowym – charakter pracy osób pracujących zarówno przed, jak i za kamerą.

Program składać się będzie z cyklu kilkugodzinnych zajęć, podczas których młodzież będzie miała okazję zarówno uczestniczyć w spotkaniach z profesjonalistami, jak i spróbować swoich sił w praktycznych ćwiczeniach ze sprzętem filmowym.

PROGRAMY EDUKACYJNE 2020

Akademia Zawodowców

AKADEMIA ZAWODOWCÓW to seria wykładów prowadzonych przez filmowców, otwarta dla wszystkich zainteresowanych.

ŁAŹNIA – Radomski Klub Środowisk Twórczych, ul. Żeromskiego 56

wstęp wolny

Międzynarodowe Warsztaty Filmowe FAST

Termin: 9-16 sierpnia 2020 r.
Miejsce: Radom
Wiek uczestników: 18-30 lat

Termin zgłoszeń: 23 lipca 2020 r.

Warsztaty przeznaczone są dla młodych ludzi zainteresowanych pozyskaniem konkretnych kompetencji i doświadczeń w branży filmowej. Specjaliści z poszczególnych dziedzin przeprowadzą uczestników przez kolejne etapy produkcji filmu – od pracy nad rozwojem pomysłu do finalnej premiery gotowego filmu. Uczestnicy pod okiem profesjonalistów zrealizują filmowe reklamy społeczne. Z uwagi na obecność gości z Francji, Włoch i Niemiec, większość zajęć warsztatowych będzie prowadzona w języku angielskim.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy przez cały pobyt zapewniają uczestnikom zakwaterowanie i wyżywienie.

Partnerem, wspierającym warsztaty i zapewniającym dostęp do nowoczesnego sprzętu i technologii filmowych, jest firma CANON.

REGULAMIN
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

ABC PRACY Z KAMERĄ

Termin: 10-15 sierpnia 2020 r.
Miejsce: Radom
Wiek uczestników: 18-22 lata

Termin zgłoszeń: 23 lipca 2020 r.

Warsztaty przeznaczone są dla osób stawiających pierwsze kroki w świecie filmowym. Uczestnicy warsztatów poznają tajniki pracy na planie filmowym – charakter pracy osób pracujących zarówno przed, jak i za kamerą. Program składać się będzie z cyklu kilkugodzinnych zajęć, podczas których młodzież będzie miała okazję zarówno uczestniczyć w spotkaniach z profesjonalistami, jak i spróbować swoich sił w praktycznych ćwiczeniach ze sprzętem filmowym.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy nie zapewniają uczestnikom zakwaterowania ani wyżywienia.

Warsztaty prowadzone będą w języku polskim.

REGULAMIN
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

FILMY WARSZTATOWE 2009-2019

KRONIKA FILMOWA 2019

BĄDŹ NA BIEŻĄCO