AKADEMIA ZAWODOWCÓW

Cykl otwartych wykładów prowadzonych przez specjalistów poszczególnych dziedzin filmowych. W ramach AKADEMII ZAWODOWCÓW goście specjalni KAMERALNEGO LATA spotkają się z publicznością i porozmawiają na temat swoich doświadczeń artystycznych oraz kulisów związanych z realizacją własnych projektów artystycznych.

Jednym z wątków przewodnich tegorocznej AKADEMII ZAWODOWCÓW będzie film reklamowy. Podczas spotkania zawodowi filmowcy opowiedzą o specyfice pracy na planie filmu reklamowego. Poruszą podstawowe zagadnienia związane z pracą przy spocie reklamowym i omówią poszczególne etapy jego powstawania, od briefu do kolaudacji.

Uczestnicy wykładów dowiedzą się także jak wygląda długi i niekiedy bardzo żmudny proces tworzenia filmu, od momentu narodzin pomysłu aż po postprodukcję; jak powinna wyglądać współpraca scenarzystów, reżyserów, producentów, operatorów, montażystów i wreszcie aktorów oraz jak nad filmem pracuje się w polskiej branży filmowej, a jak w realiach amerykańskiego przemysłu filmowego. Zaproszeni goście podzielą się z publicznością historią swojej działalności w branży i rozmaitymi doświadczeniami z planów filmowych.

PROGRAM

W ramach AKADEMII ZAWODOWCÓW odbędą się następujące wykłady otwarte:

WSPÓŁPRACA REŻYSER – OPERATOR. INSCENIZACJA.
prowadzenie: Adam Palenta
czwartek, 6 lipca 2017, godz. 14.00 – 16:00
Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu, ul. Traugutta 61A

SPECYFIKA PRACY NA PLANIE FILMU REKLAMOWEGO
prowadzenie: Michał Dąbal, Antoni Nykowski
piątek, 7 lipca 2017, godz. 13.00 – 15:00
Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu, ul. Traugutta 61A

AKTORSTWO FILMOWE
prowadzenie: Robert Gonera
piątek, 7 lipca 2017, godz. 15.30 – 16:30
Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu, ul. Traugutta 61A

organizatorzy:
Stowarzyszenie FILMFORUM
American Corner Radom

Projekt realizowany przy wsparciu Ambasady USA w Warszawie.