Przejdź do treści

FESTIWAL

14. KAMERALNE LATO pozytywnie nakręci Radom!

Jest ciepły letni wieczór, siadasz na wygodnym leżaku i razem z przyjaciółmi oglądasz najlepsze filmy krótkometrażowe. Brzmi dobrze?

KAMERALNE LATO powraca  już 4 lipca, żeby wypełnić Radom pozytywną energią i dobrym kinem. Pokazy plenerowe, spotkania z artystami, warsztaty – to tylko kilka z wielu atrakcji, które przygotowaliśmy w tym roku.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Nie może Cię zabraknąć!

Świat powoli budzi się z covidowego letargu. Znów możemy spotykać się w przestrzeni publicznej, odwiedzać restauracje, kina i teatry. Cieszymy się, że w tym roku po raz czternasty spotkamy się w Radomiu z kinomanami z całej Polski!

Tegoroczna edycja Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO odbędzie się pod hasłem „Jesteśmy”.

– Jesteśmy. Jesteśmy gotowi na nowy festiwalowy sezon, nową edycję, nowe pomysły i zmiany, które są nieuchronne w nieustannie zmieniającej się pandemicznej rzeczywistości. Jesteśmy przygotowani na nowe, na tyle na ile jest to możliwe. Jesteśmy w tym razem. Trwamy. Działamy. Dla Was. Po raz czternasty – mówi Maciej Dominiak, dyrektor FILMFORUM i producent festiwalu.

14. edycja KAMERALNEGO LATA to pokazy najlepszych filmów krótkometrażowych, spotkania twórców i warsztaty dla młodzieży z całej Europy. Chcemy żeby było to wydarzenie umożliwiające spotkanie osób z różnych grup wiekowych i z różnym doświadczeniem w branży filmowej. Wszystkich nas łączy miłość do dobrego kina.

Wydarzenia w ramach festiwalu są bezpłatne i dostępne dla wszystkich chętnych.

Pokazy filmowe będą odbywać się w kilku lokalizacjach na terenie Radomia – między innymi w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” oraz na patio Hufca ZHP Radom – Miasto.

Aby wziąć udział w warsztatach filmowych należy zgłosić się wypełniając formularz dostępny na naszej stronie.

14. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO będą odbywać się w dniach 4 – 10 lipca 2021 r.

***

Głównym organizatorem Ogólnopolskich Spotkań Filmowych jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Festiwal współfinansują: Miasto Radom i Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Sponsorem Festiwalu jest Ambasada USA w Warszawie.

Współorganizatorami wydarzenia są: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz ŁAŹNIA – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.

Partnerem edukacyjnym wydarzenia jest American Corner Radom.

Partnerami organizacyjnymi festiwalu są: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA w Radomiu oraz Mazowiecki Instytut Kultury.

Partnerem technologicznym festiwalu jest Canon, a partnerem logistycznym KIA Plejada.

Towarzyszące Festiwalowi działania edukacyjne wspiera Program Unii Europejskiej ERASMUS+.