Przejdź do treści

KAMERALNE LATO DZIECIOM 2021

07.07.2018 Radom . Uroczystość finałowa 11. Ogólnopolskiech Spotkań Filmowych Kameralne Lato 2018 . Fot. Przemysław Skrzydło

KAMERALNE LATO DZIECIOM 2021

Rosnąca przemoc, hejt, brak akceptacji dla odmienności czy odrzucenie przez grupę rówieśników to palące problemy współczesnej młodzieży. Festiwal przyjął za misję, aby poprzez film poruszać ważne zagadnienia społeczne i uwrażliwiać na nie młodych ludzi. Nierzadko nie mają oni szansy porozmawiać o swoich kłopotach z rodzicami czy nauczycielami. Chcemy stworzyć bezpieczną przestrzeń, w której będą mogli swobodnie poruszać najtrudniejsze tematy.

Cykl KAMERALNE LATO DZIECIOM  odbędzie się w ramach Mazowieckiego Programu Profilaktyki Społecznej. Radomska młodzież i rodzice młodych ludzi będą mogli obejrzeć wyjątkowy obraz holenderskiego reżysera Dave’a Schrama pt. „Żałuję”, który w przejmujący sposób pokazuje, jak tragiczne w skutkach może okazać się lekceważenie z pozoru błahych młodzieńczych problemów.

Film przeznaczony jest dla widzów od 13 roku życia.

Wstęp wolny.

„ŻAŁUJĘ”

reż. D. Schram / Holandia / 2013 / 95′

Nadwaga Jochema staje się pretekstem do wyśmiewania go w klasie. Przyjaciele David i Vera stają w jego obronie i próbują mu pomóc, ale nie mają odwagi, by przeciwstawić się reszcie grupy. Wychowawca klasy również nie okazuje wsparcia. Bohater szuka pocieszenia w muzyce, która jest jego pasją, i w zabawach ze znalezionym psem Simbadem. Samotność i odrzucenie doprowadzają jednak do fatalnych skutków.

Organizator:

Stowarzyszenie FILMFORUM

Organizację wydarzenia dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Partnerzy edukacyjni wydarzenia: EducationUSA, Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta, American Corner Radom