KONCERTY W KLUBIE FESTIWALOWYM

Restauracja „Panie – Panowie”, ul. Piłsudskiego 13

Kimba Kerner & Sergiusz Cyngot: „Muzyka nie pyta. Muzyka rozumie”
poniedziałek (2 lipca 2018), godz. 21.30 – 23.00

Dwie energie sceniczne, dwie wrażliwości i dwa odmienne temperamenty. Kimba & Sergiusz wystąpią razem po raz pierwszy przed publicznością festiwalową KAMERALNEGO LATA. Nie zabraknie nastrojowych bluesowych ballad, klimatycznych jazzowych improwizacji, ale także energetycznego funk & soul.Sergiusz „SirG” Cyngot to urodzony w Radomiu wokalista i kompozytor. Miłośnik kultury, kinoman, meloman. Porusza się w klimatach alternatywnego popu i bluesa. W jego repertuarze możemy usłyszeć utwory m.in. takich wykonawców jak Kortez, Tom Odell, George Michael, Bill Whiters czy Phil Collins, jak również autorskie kompozycje.

Kimba Frances Kerner to urodzona w Filadelfii (USA) wokalistka, rzeźbiarka i malarka. Miłośniczka muzyki jazzowej oraz soulowych brzmień, co nie przeszkodziło jej związać się z punkowym zespołem RedCrap oraz formacją Jimi Ogden & The Lumberjacks, z którą regularnie koncertuje.

Sergiusz „SirG” Cyngot to urodzony w Radomiu wokalista i kompozytor. Miłośnik kultury, kinoman, meloman. Porusza się w klimatach alternatywnego popu i bluesa. W jego repertuarze możemy usłyszeć utwory m.in. takich wykonawców jak Kortez, Tom Odell, George Michael, Bill Whiters czy Phil Collins, jak również autorskie kompozycje.

Klaudia Kowalik & Wojciech Gadaszewski: „Filmowy jazz”
środa (4 lipca 2018), godz. 22.00 – 23.00

Podczas kameralnego koncertu Kowalik & Gadaszewski, festiwalowa publiczność usłyszy standardy jazzowe artystów takich jak: Ella Fitzgerald, Etta James, Sarah Vaughan. Nie zabraknie również polskich utworów z repertuaru Danuty Błażejczyk czy Krzysztofa Komedy. Duet pragnie swoją młodzieńczą energią porwać publiczność w muzyczną podróż po najciekawszych jazzowych soundtrack’ach wszechczasów.

Klaudia Kowalik jest wokalistką jazzową oraz skrzypaczką. Absolwentka Zespołu Szkół Muzycznych im Oskara Kolberga w Radomiu. Obecnie studentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz Muzykologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Koncertowała w USA, Włoszech, Niemczech, Francji oraz Kanadzie. Laureatka wielu nagród na festiwalach ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Nagrała dwie płyty jazzowe z amerykańskim producentem i jazzmanem Stanem Breckenridge’m. Jej ostatni sukces to II miejsce podczas 35. Festiwalu „Jazz na Kresach – Jazzowy Zamość 2017”.

Wojciech Gadaszewski jest pianistą, aranżerem, studentem kierunku „Jazz i Muzyka Estradowa” na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Ukończył drugi stopień szkoły muzycznej w Radomiu. Wraz z zespołem „Pod Sufitem Dżungla” jest laureatem radomskich Muzycznych Kazików.

Damian Czarnecki & Michał Trzpioła: „Mało oczywiste jazzowe wariacje na trąbkę i gitarę”
piątek (6 lipca 2018), godz. 23.00 – 23.45

Damian Czarnecki to radomski trębacz i flugelhornista. Na co dzień związany z orkiestrą jazzową Big Band Mundana oraz z jednym z ciekawszych zespołów w obszaru rock/reggae Alicetea. Jako muzyk sesyjny współpracował z wieloma wykonawcami i zespołami, takimi jak: Skubas, Jamas, Le illah, a także ze sceną drum’n’bass czy hip-hopową.

Michał Trzpioła jest gitarzystą, laureatem I miejsca w prestiżowym festiwalu gitarowym „Solo Życia 2013”. Związany z zespołem Wojtka Pilichowskiego, z którym nagrał 4 płyty. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku „Jazz i Muzyka Estradowa”. Współpracował z artystami takimi jak: Jan Borysewicz, Mietek Jurecki, Kasia Kowalska, czy Paweł Kukiz.