Przejdź do treści

NIEBO NAD RADOMIEM

NIEBO NAD RADOMIEM – plenerowe pokazy filmowe

Kino plenerowe, na które zapraszamy w ramach 14. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO to nie tylko miło spędzony czas na wolnym powietrzu, ale także mądra i wartościowa rozrywka utrzymana w tonie profilaktyki społecznej.

W tym roku prezentujemy 4 produkcje i koprodukcje amerykańskie, które poruszają ważne tematy dotykające współczesnego człowieka. Wybrane filmy staną się przyczynkiem
do dyskusji na temat szeroko rozumianych uzależnień, w tym uzależnienia od alkoholu, wykluczenia czy rasizmu. Nie zabraknie także wątków poruszających dylematy etyczne naukowców pracujących nad sztuczną inteligencją i tematów związanych z wchodzeniem nowych technologii w niemal wszystkie aspekty życia człowieka.

Pokazy plenerowe odbędą się w klimatycznych przestrzeniach dziedzińca Hufca ZHP Radom-Miasto, a także na parkingu przed supermarketem CASTORAMA RADOM.

Wstęp wolny.

Wydarzenie współorganizowane przez American Corner Radom ze środków pochodzących z grantu Ambasady USA w Warszawie.

KINO SAMOCHODOWE

miejsce: Parking sklepu Castorama, ul. Energetyków 1.

4 lipca 2021 | godz. 21:30

„GREEN BOOK”
reż. Peter Farrelly

Wielki zwycięzca Oscarów – trzy statuetki, w tym dla Najlepszego Filmu! Mahershala Ali jako wybitny muzyk i Viggo Mortensen w roli jego włosko-amerykańskiego szofera w obsypanej nagrodami historii niezwykłej przyjaźni, którą pokochali widzowie na całym świecie. Tony, drobny cwaniaczek z Bronxu, z nadzieją na zgarnięcie konkretnej sumki, zatrudnia się jako szofer wybitnego, ekstrawaganckiego muzyka Dona Shirleya. Razem wyruszają w wielotygodniowe tournée na południe Stanów Zjednoczonych.

SEANSE PLENEROWE

miejsce: dziedzińca hufca ZHP, ul.Rynek 1,

6 lipca 2021 | godz. 21:30

„NARODZINY GWIAZDY”
reż. Bradley Cooper

Bradley Cooper wciela się w rolę Jacksona Maine’a, gwiazdora muzyki country, którego kariera chyli się ku upadkowi, kiedy odkrywa utalentowaną, nieznaną nikomu piosenkarkę Ally (w tej roli Lady Gaga). Gdy między tą dwójką rodzi się płomienny romans, Jack nakłania dziewczynę do wyjścia z cienia i pomaga jej osiągnąć sławę. Jednak gdy jej kariera w szybkim tempie przyćmiewa dokonania Jacka, jest mu coraz trudniej poradzić sobie z własną gasnącą gwiazdą.

7 lipca 2021 | godz. 21:30

„NOWY, LEPSZY CZŁOWIEK”
reż. Tommy Pallotta, Femke Wolting

Twórcy filmu postanowili zbudować robota, który zastąpi ich w roli filmowców. Projektują, budują i programują sztuczną inteligencję, żeby sprawdzić, czy będzie ona w stanie przeprowadzić z nimi wywiad. Bo jeśli robot potrafi nauczyć się samodzielnie składać ręcznik, to może pewnego dnia będzie mógł też zrobić operację lub prowadzić wojnę?

8 lipca 2021 | godz. 21:30

„LOT”
reż. Robert Zemeckis

William „Whip” Whitaker – kapitan pasażerskiego odrzutowca – zostaje okrzyknięty bohaterem, gdy, dzięki nadzwyczajnym umięjętnościom, ląduje awaryjnie poważnie uszkodzonym samolotem. Ratuje życie większości pasażerów. Prowadzone po katastrofie śledztwo ujawnia jednak kompromitujące dla kapitana fakty. Mężczyzna  zaczyna mieć poważne kłopoty.