Przejdź do treści

ABC pracy przed kamerą – podsumowanie

Dla osób zainteresowanych zawodem aktora został przygotowany cykl spotkań zatytułowany „ABC pracy przed kamerą”. Praktyczne warsztaty dla 20 młodych pasjonatów sztuki filmowej i teatralnej poprowadzili aktorzy: Anna Mucha, Katarzyna Dorosińska, Adam Majewski, Kamil Woźniak oraz reżyser, operator i montażysta Oskar Żytkowski.

Uczestnicy spotkań mogli pogłębić swoja wiedzę na temat technik aktorskich, poznać podstawy praktycznych umiejętności niezbędnych w pracy aktora i dowiedzieć się jakie są podstawowe różnice w warsztacie aktora teatralnego i aktora pracującego na planie filmowym.

Podczas warsztatów początkujący filmowcy mogli  przekonać się o tym jak ważne, oprócz umiejętności aktorskich, są umiejętności techniczne, które umożliwiają dobrą współpracę między aktorem, reżyserem i montażystą, co w rezultacie pozwala na osiągnięcie dobrej komunikacji wizualnej. Był czas na ćwiczenia z kompozycji obrazu, filmowanie prostych scen z zastosowaniem znanych standardów filmowych oraz analizę zarejestrowanych obrazów pod okiem profesjonalistów.
American Corner

Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki w Polsce

Cykl warsztatów został zorganizowany we współpracy z American Corner Radom i był sponsorowany przez Ambasadę USA w Warszawie.