Przejdź do treści

Goście pokazów specjalnych

Zuzanna Grabowska

Aktorka, absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej, scenarzystka oraz reżyserka teledysków. Rozwijała swoją karierę teatralną w Teatrze Dramatycznym i Teatrze Kwadrat w Warszawie. Członkini Teatrzyku Gędźba, dawnego Kabaretu na Koniec Świata. Występowała w produkcjach takich jak Czas honoru, Rojst czy Rafi. Jako reżyserka teledysków zdobyła uznanie, a Spotkanie to jej debiut w roli reżyserki fabularnej. Wkrótce rozpoczną się zdjęcia do jej pełnometrażowego filmu, którego scenariusz napisała wraz z Agatą Wątróbską.

Magdalena Juszczyk

Fotografka, reżyserka filmowa. Urodzona w Słupsku, obecnie mieszka w Warszawie. Absolwentka prawa, radca prawny i rzecznik patentowy. Studiowała reportaż na studiach podyplomowych z zakresu dziennikarstwa na UW. W 2015 roku uczestniczyła w polsko-norweskich warsztatach dokumentalnych w Oslo. Od 2016 roku jest członkiem Stowarzyszenia Filmowego Filmforum, którego misją jest edukacja twórców i odbiorców sztuki filmowej i działania na rzecz rozwoju branży filmowej. W 2022 roku rozpoczęła naukę w Szkole Historycznego Dokumentu Filmowego w Instytucie Badań Literackich PAN i Centrum Kompetencji Cyfrowych UW Polskiej Akademii Nauk. Pasjonatka żeglarstwa, filmu, fotografii, historii i muzyki. W swoim twórczym dorobku ma dwie indywidualne wystawy fotograficzne i kilka wspólnych z innymi artystami. Jej filmy dokumentalne były pokazywane na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. w Los Angeles, Kijowie, Pekinie, Tulum, Katmandu, Singapurze, Stambule. W swoich filmach stara się ukazywać kondycję człowieka w zmieniającym się świecie, spoglądając przez pryzmat historii i jej wpływu na losy pokoleń. Obecnie pracuje nad projektami dokumentującymi ślady Polaków na Wschodzie.

Grzegorz Lipiec

Pochodzi z Zielonej Góry. Jest scenarzystą, reżyserem, operatorem i montażystą. Studiował montaż filmowy w PWSFTViT w Łodzi. Obecnie wykłada w Lubuskiej Akademii Fotografii i Filmu oraz pracuje w Fundacji Himalaizmu Polskiego. Lipiec dwukrotnie zdobył Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jego debiut fabularny że życie ma sens zdobył Wielkiego Jantara na Międzynarodowym Festiwalu Debiutów Filmowych w Koszalinie. Otrzymał również Złotą Kaczkę miesięcznika FILM i nominację do Paszportu Polityki. Założył i prowadzi grupę filmową SKY PIASTOWSKIE. Reżyserował filmy fabularne, dokumenty muzyczne oraz teledyski dla czołowych polskich artystów. Jego dokument #TO_BE o Krzysztofie Wielickim zdobył nagrody na festiwalach w Słowenii i Korei Południowej. Współpracował z firmami Fender i PGNiG oraz realizował dokumenty dla Europejskiej Akademii Filmowej. Od 16 lat tworzy telewizję internetową „FesTiVi” przy Warsaw Film Festival.