Przejdź do treści

FESTIWAL

Kino Samochodowe – plenerowy pokaz filmowy podczas 15. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato Freedom Film Festival. 03.07.2022 Radom . Fot. Przemysław Skrzydło

KAMERALNE LATO to festiwal organizowany nieprzerwanie od 2008 roku w Radomiu. W ramach wydarzenia odbywają się 3 konkursy filmowe, szkolenia dla młodej branży filmowej, warsztaty dla rozpoczynających karierę twórców filmowych, imprezy plenerowe oraz liczne wydarzenia towarzyszące.

Festiwal jest rozpoznawalnym wydarzeniem, które każdego roku zdobywa coraz większe grono odbiorców. Celem festiwalu jest szeroko rozumiana promocja wartościowego kina, edukacja filmowa młodzieży oraz wymiana doświadczeń pomiędzy przedstawicielami młodej branży filmowej.

KAMERALNE LATO to tygodniowe święto kina, które na stałe osiedliło się w Radomiu, a przede wszystkim w sercach mieszkańców regionu, gości z Polski i zagranicy oraz licznie przybywających na festiwal twórców filmowych.

Z biegiem lat KAMERALNE LATO przeszło transformację z niewielkiego wydarzenia skupionego głównie na terenie Radomia, do festiwalu o wymiarze międzynarodowym. Wpływ na to miała nie tylko praca i pasja organizatorów, ale także wsparcie lokalnej społeczności, instytucji kultury, władz miasta oraz branży filmowej. W odpowiedzi na ten dynamiczny rozwój organizatorzy podjęli decyzję, że KAMERALNE LATO przyjmie od 2024 r. formułę międzynarodową.