Przejdź do treści

Aleksander Pietrzak

Reżyser i scenarzysta filmowy. Członek zarządu SFP. Jest pomysłodawcą, dyrektorem artystycznym i producentem odbywającego się w Płocku festiwalu filmów komediowych BiG Festivalowski. W 2018 roku zadebiutował pełnometrażową czarną komedią Juliusz, a trzy lata później premierę miał jego drugi pełnometrażowy film fabularny Czarna owca. W Warszawskiej Szkole Filmowej, której jest absolwentem, prowadzi zajęcia z preprodukcji, a w Radiu Kampus audycję Ciąg dalszy kinematografii.

Piotr Dylewski

Przed podjęciem studiów reżyserskich w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ w Katowicach studiował psychologię. Obecnie pracuje jako reżyser filmowy w Warszawie. Z sukcesem wyprodukował swój debiut fabularny Zgniłe uszy, który zdobył nagrodę dla najlepszego filmu na Columbus International Film & Animation Festival 2020, Ultra Indie Award na Woodstock Film Festival 2020, Nagrodę dla najlepszego filmu zagranicznego na Breckenridge Film Festival 2020, Nagrodę za scenariusz na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film 2019, a także Nagrodę im. Jana Machulskiego 2020 za najlepszą reżyserię.

Anna Mucha

Aktorka, ambasadorka festiwalu KAMERALNE LATO. Zagrała w kilkunastu polskich filmach i serialach, pracowała z takimi reżyserami jak Andrzej Wajda (Korczak, Panna Nikt), Steven Spielberg (Lista Schindlera), Olaf Lubaszenko (Chłopaki nie płaczą, Single i remiksy, Single po japońsku), Piotr Wereśniak (Och Karol 2, Wkręceni), Patryk Vega (Pitbull, Niewidzialna wojna) czy Juliusz Machulski, Jacek Bromski, Wojciech Pszoniak i Olga Chajdas. Przez wiele lat była recenzentką wydarzeń kulturalnych w TVP i w Radiostacji oraz autorką felietonów i popularnego bloga. W 2010 roku wyprodukowała i wyreżyserowała dokument Wędrowcy – Wigilia 2010, który obejrzało ponad 3 mln telewidzów. Na deskach teatru wystąpiła w takich produkcjach jak Pikantni czy Przygoda z ogrodnikiem. Aktualnie można podziwiać aktorkę w wyprodukowanym przez nią spektaklu O mało co…, w którym gra główną rolę.