Przejdź do treści

Walid Bekhti

Pochodzi z Saint Etienne we Francji. Ukończył prestiżową szkołę filmową La Femis w Paryżu, specjalizując się w produkcji filmowej. Po zdobyciu doświadczenia w firmach takich jak Alfama, Wild Bunch i Iconoclast założył wraz z rodzeństwem firmę produkcyjną MALFAMÉ, z siedzibami w Brukseli, Paryżu i Algierze. MALFAMÉ wyprodukowała ponad dwadzieścia filmów krótkometrażowych, trzy filmy pełnometrażowe oraz ponad dziesięć teledysków, a obecnie rozwija liczne projekty, w tym seriale i filmy fabularne. Ich najnowszy krótkometrażowy film Après le soleil (reż. Rayane Mcirdi) miał premierę na MFF w Cannes 2024 w sekcji Directors’ Fortnight.

Anna E. Dziedzic

Ekspertka PR z ponad piętnastoletnim doświadczeniem w zakresie planowania i wdrażania strategii promocyjnych w branży filmowej. Obecnie Project Manager w Crew United, europejskiej platformie networkingowej dla filmowców. Przez ponad sześć lat zajmowała się promocją polskiej branży filmowej na rynku międzynarodowym w Film Commission Poland. Pełniła też funkcję rzeczniczki KFF, pracowała w studiu postprodukcji Fixafilm, w KIPA oraz w wytwórni filmowej Alvernia Studios.

Joyce Grech

Pracowała jako p.o. szefa Education 22 (edukacyjnego kanału telewizyjnego), szefa Malta Drama Centre i dyrektora wykonawczego National Book Council. Jest członkinią-założycielką Malta Film Foundation i była producentką wykonawczą oraz członkinią jury Malta Short Film Festival. Przez ponad dwadzieścia lat pracowała jako prezenterka medialna, reżyserka i producentka. Reżyserowała produkcje telewizyjne. Prezentowała również i produkowała programy radiowe w języku maltańskim i angielskim oraz udzielała się jako dziennikarka i krytyczka w gazetach i magazynach drukowanych. Ma doświadczenie reżyserki teatralnej i działała w branży wydawniczej. Była członkinią jury wielu festiwali muzycznych i filmowych.

Michał Hudzikowski

Zajmuje się promocją i dystrybucją festiwalową filmów. Menedżer ds. festiwali w IKH Pictures Promotion, właściciel firmy Hudzik Film. Absolwent organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ w Katowicach, gdzie po ukończeniu studiów przez kilka lat prowadził biuro promocji. W latach 2016–2023 odpowiadał za promocję i dystrybucję filmów Studia Munka SFP. Mieszka w Warszawie.

Ilona Krupa

W Creative Europe Desk Polska odpowiada za wsparcie polskich profesjonalistów branży audiowizualnej aplikujących o granty z programu Kreatywna Europa, komponent MEDIA. Udziela informacji na temat dostępnych schematów dofinansowania, prowadzi szkolenia i konsultacje, organizuje wydarzenia mające na celu budowanie kompetencji polskich wnioskodawców i upowszechnianie rezultatów realizowanych projektów. Przed dołączeniem do CED Polska pracowała w Dziale Produkcji Filmowej i Rozwoju Projektów Filmowych w PISF.

Eivind Myklebost Nordengen

Producent i dyrektor programowy Amandus Film Festival, największego festiwalu filmowego dla młodzieży i młodych filmowców w Norwegii. Uzyskał tytuł magistra w dziedzinie nauk o filmie i telewizji, a okazjonalnie pisze dla norweskich magazynów filmowych, takich jak „Montages” i „Z”. Wykłada zarządzanie projektami kulturalnymi w Inland University College, a wcześniej kierował Lillehammer Film Society i Norweskim Festiwalem Filmów Studenckich.