Przejdź do treści

PROGRAM WYDARZEŃ OTWARTYCH

Podczas wydarzenia obowiązują wytyczne Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce.

NIEDZIELA | 4 LIPCA 2021

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA
ul. Kopernika 1

inne obiekty
wydarzenia plenerowe

14:00 – 14:30
OFICJALNE OTWARCIE
OGÓLNOPOLSKICH SPOTKAŃ FILMOWYCH
KAMERALNE LATO 2021


SCENA PLENEROWA
UL. ŻEROMSKIEGO

21:30 – 23:40
KINO SAMOCHODOWE
PLENEROWY POKAZ FILMOWY

„GREEN BOOK”
REŻ. PETER FARRELLY

CASTORAMA RADOM
UL. ENERGETYKÓW 1

PONIEDZIAŁEK | 5 LIPCA 2021

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA
ul. Kopernika 1

inne obiekty
wydarzenia plenerowe

11:00 – 12:00
ŚNIADANIE PRASOWE
SPOTKANIE Z DZIENNIKARZAMI

GOŚCIE SPECJALNI:
ANNA MORAWIEC, JAKUB BASTKOWSKI,
PIOTR DYLEWSKI, KARIM KOURANI
– OPIEKUNOWIE ARTYSTYCZNI PROGRAMÓW EDUKACJI FILMOWEJ

RESTAURACJA NIHIL NOVI
RYNEK 3

19:00 – 20:30
AKADEMIA ZAWODOWCÓW
„KIEDY MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ. PRACA NAD ROLĄ FILMOWĄ VS. PRACA NAD ROLĄ TEATRALNĄ”

PROWADZENIE:
MAREK BRAUN,

KAROLINA ADAMCZYK

TEATR POWSZECHNY IM. JANA KOCHANOWSKIEGO – SCENA KOTŁOWNIA
PLAC JAGIELLOŃSKI 15

21:30 – 23:30
KONKURS FILMÓW ODRZUTOWYCH
HYDE PARK


OTWARTA – WINE CAFE
UL. ŻEROMSKIEGO 29

WTOREK | 6 LIPCA 2021

ŚRODA | 7 LIPCA 2021

CZWARTEK | 8 LIPCA 2021

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA
ul. Kopernika 1

11:00 – 12:30
SCRIPTMARKET.PRO
„JAK ZAPLANOWAĆ ŚCIEŻKĘ PROMOCJI
I DYSTRYBUCJI DEBIUTU FILMOWEGO?”
DEBATA

GOŚCIE:
EWA MARIA SZCZEPANOWSKA,
MICHAŁ HUDZIKOWSKI


PROWADZENIE:
ANNA WRÓBLEWSKA

13:00 – 14:30
SCRIPTMARKET.PRO
„FINANSOWANIE PRODUKCJI FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH”

GOŚCIE:
SYLWIA RAJDASZKA,
SZYMON WITKOWSKI

PROWADZENIE:
ANNA WRÓBLEWSKA

15:00 – 16:30
SCRIPTMARKET.PRO
„DEVELOPMENT FILMU DOKUMENTALNEGO
– WSPÓŁPRACA Z PRODUCENTEM”
WARSZTAT – WEBINARIUM

GOŚĆ:
STANLEY NELSON

PROWADZENIE:
BŁAŻEJ HRAPKOWICZ

17:00 – 19:30
KONKURS GŁÓWNY
I PROJEKCJA FILMOWA
SPOTKANIE Z TWÓRCAMI FILMÓW


„NIEWOLNIK”, REŻ. GRZEGORZ PIEKARSKI
PROD. SZKOŁA FILMOWA IM. KRZYSZTOFA KIEŚLOWSKIEGO UŚ (29 MIN.)


„MIKROKOSMOSY”, REŻ. DOROTA ROŚ
PROD. STUDIO MUNKA – SFP (16 MIN.)


„CHODŹMY W NOC”, REŻ. KAMILA TARABURA
PROD. STUDIO MUNKA – SFP (25 MIN.)


„PEWNEGO RAZU W IZRAELU”, REŻ. WERONIKA SZYMA
PROD. SZKOŁA FILMOWA W ŁODZI (10 MIN.)


„NAD WISŁĄ”, REŻ. AGATA KORYCKA
PROD. WARSZAWSKA SZKOŁA FILMOWA (35 MIN.)

20:00 – 22:30
KONKURS GŁÓWNY
II PROJEKCJA FILMOWA
SPOTKANIE Z TWÓRCAMI FILMÓW


„COFFIN”, REŻ. YUANQING CAI, NATHAN CRABOT, HOUZHI HUANG, MIKOLAJ JANIW, MANDIMBY LEBON, THÉO TRAN NGOC
PROD. MIYU DISTRIBUTION (5 MIN.)


„RAISA”, REŻ. DOROTA MIGAS-MAZUR
PROD. STUDIO MUNKA – SFP (20 MIN.)


„TRANSMISJA”, REŻ. JĘDRZEJ MICHALAK
PROD. SZKOŁA FILMOWA W ŁODZI (26 MIN.)


„PSIE POLE”, REŻ. MICHALINA MUSIALIK
PROD. FUMI STUDIO (11 MIN.)


„ULEGŁOŚĆ”, REŻ. MICHAŁ CIECHOMSKI
PROD. SZKOŁA FILMOWA IM. KRZYSZTOFA KIEŚLOWSKIEGO UŚ (26 MIN.)



„PRZESTRACH”, REŻ. JOANNA SZYMAŃSKA
PROD. WARSZAWSKA SZKOŁA FILMOWA (27 MIN.)

inne obiekty
wydarzenia plenerowe

16:30 – 17:00
SCRIPTMARKET.PRO

SCRIPTMARKET BRUNCH


TARAS
MAZOWIECKIEGO CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ ELEKTROWNIA
UL. KOPERNIKA 1


*wstęp dla akredytowanych uczestników

21:30 – 23:50
NIEBO NAD RADOMIEM
PLENEROWY POKAZ FILMOWY

„LOT”
REŻ. ROBERT ZEMECKIS

HUFIEC ZHP RADOM-MIASTO
RYNEK 1

22:00
KLUB FESTIWALOWY

ARTCAFFE
UL. ŻEROMSKIEGO 56

PIĄTEK | 9 LIPCA 2021

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA
ul. Kopernika 1

11:00 – 12:30
SCRIPTMARKET.PRO
„PRAKTYCZNA STRONA FINANSOWANIA PROJEKTÓW FILMOWYCH ZE ŚRODKÓW PUBLICZNYCH – KRAJOWYCH I UE”
SEMINARIUM SZKOLENIOWE

PROWADZENIE:
ARTUR MAJER

13:00 – 14:30
SCRIPTMARKET.PRO
„WSPÓŁPRACA Z PRODUCENTEM KREATYWNYM – CASE STUDY FILMU
MOJE WSPANIAŁE ŻYCIE”
WARSZTAT

PROWADZENIE:
NATALIA GRZEGORZEK

15:00 – 16:30
SCRIPTMARKET.PRO
„PRACA NAD OBSADĄ AKTORSKĄ
W PROCESIE PRODUKCJI FILMU FABULARNEGO”
WARSZTAT – WEBINARIUM

GOŚĆ:
JANE DRAKE BRODY

PROWADZENIE:
BŁAŻEJ HRAPKOWICZ

17:00 – 19:30
KONKURS GŁÓWNY
III PROJEKCJA FILMOWA
SPOTKANIE Z TWÓRCAMI FILMÓW


„MOTHER DEAR”, REŻ. ZUZANNA SORÓWKA
PROD. SZKOŁA FILMOWA IM. KRZYSZTOFA KIEŚLOWSKIEGO UŚ (18 MIN.)


„DALEJ JEST DZIEŃ”, REŻ. DAMIAN KOCUR
PROD. TOMCAT, KINGHOUSE (25 MIN.)


„DAD YOU’VE NEVER HAD”, REŻ. DOMINIKA ŁAPKA
PROD. STUDIO MUNKA – SFP (30 MIN.)


„MIŁOŚĆ W CZASACH GOSPODARKI OPARTEJ NA WĘGLU”, REŻ. TOMASZ SIWIŃSKI
PROD. LETKO SP. Z.O.O (12 MIN.)


„MÓJ SYN ZAMYKA SIĘ W ŁAZIENCE”, REŻ. KUBA JANUSZEWSKI
PROD. STUDIO MUNKA – SFP (29 MIN.)

20:00 – 22:30
KONKURS GŁÓWNY
IV PROJEKCJA FILMOWA
SPOTKANIE Z TWÓRCAMI FILMÓW


„PO PIERWSZE…”, REŻ. ADAM HARTWIŃSKI
PROD. WARSZAWSKA SZKOŁA FILMOWA (27 MIN.)


„POKÓJ”, REŻ. KRZYSZTOF JANKOWSKI
PROD. EGO MOVIES KRZYSZTOF JANKOWSKI (19 MIN.)


„CYKL”, REŻ. JULIA BENEDYKTOWICZ
PROD. SZKOŁA FILMOWA W ŁODZI (5 MIN.)

„CZY POTWORY JEDZĄ KIWI?”, REŻ. PAWEŁ PODOLSKI
PROD. STUDIO MUNKA – SFP (28 MIN.)


„OSTATNIE DNI LATA”, REŻ. KLAUDIA KĘSKA
PROD. SZKOŁA FILMOWA IM. KRZYSZTOFA KIEŚLOWSKIEGO UŚ (28 MIN.)

inne obiekty
wydarzenia plenerowe

16:30 – 17:00
SCRIPTMARKET.PRO

SPOTKANIA ONE-TO-ONE

TARAS
MAZOWIECKIE CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ ELEKTROWNIA
UL. KOPERNIKA 1


*wstęp dla akredytowanych uczestników

22:00
KLUB FESTIWALOWY

ARTCAFFE
UL. ŻEROMSKIEGO 56

SOBOTA | 10 LIPCA 2021