Przejdź do treści

ABC PRACY PRZED KAMERĄ – warsztaty filmowe dla początkujących

Zgłoszenia tylko do 26 czerwca!

Warsztaty filmowe – stały element Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO, odbędą się w tym roku w niezwykle różnorodnej formule. Jednym z cyklów warsztatowych zaplanowanych podczas festiwalu będzie seria szkoleń pt. ABC PRACY PRZED KAMERĄ, którą przygotują aktorzy: Anna Mucha, Katarzyna DorosińskaAdam Majewski i Kamil Woźniak oraz reżyser, operator i montażysta Oskar Żytkowski.

Założeniem warsztatów ABC PRACY PRZED KAMERĄ będzie oswojenie uczestników z kamerą i nauczenie ich, jak akceptować i udoskonalać swój wizerunek. Prowadzący: operator i reżyser w jednym oraz zawodowi aktorzy będą pracować z uczestnikami nad tym, jak dobrze wypaść przed kamerą oraz jak kontrolować mowę ciała podczas pracy na planie.

PROGRAM WARSZTATÓW

Jednym z zadań warsztatowych będzie odgrywanie scenek aktorskich przed kamerą. Wystąpienia będą rejestrowane i analizowane wspólnie przez uczestników. Celem szkoleń będzie zwiększenie świadomości na temat tego, w jaki sposób poszczególne zachowania oraz wygląd/wizerunek każdego z uczestników postrzegany jest przez grupę i przede wszystkim – jaki finalnie obraz tworzy kamera. Warsztaty pomogą uczestnikom w „samopoznaniu” się z kamerą, uświadomieniu sobie zachowań, tików i odruchów, które są indywidualnymi cechami aktorów i które mogą, ale nie muszą, pomagać w kreowaniu postaci.

Podczas zajęć zostaną także omówione kwestie dotyczące podstawowego warsztatu aktorskiego (reguły mówienia, zasady poprawnej emisji głosu) i aspekty psychologiczne towarzyszące pracy z kamerą (opór psychiczny przed oglądaniem i słuchaniem samego siebie).

W ramach praktycznego warsztatu prowadzący przedstawią także jak ważne – prócz umiejętności aktorskich – są kwestie techniczne, które umożliwiają dobrą współpracę między aktorem, a resztą ekipy filmowej. Uczestnicy poznają podstawy odpowiedniej kontynuacji ruchu w różnych kadrach, techniki dostarczania dialogu (wg. zasady najpierw pokaż operatorowi, co myśli twoja postać, a potem mów). Elementem warsztatu będzie również omówienie podstawowych zagadnień dotyczących kadrów i ruchów kamery, praca w wybranych kadrach, tzw. eye line exercise, czyli ćwiczenia na dobrą linię wzroku, a także zadania na prawidłowe przemieszczanie się w kadrze (hitting the mark).

ZGŁOSZENIA

Na zgłoszenia do udziału w warsztatach filmowych ABC PRACY PRZED KAMERĄ czekamy do 26 czerwca 2017 r.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Warsztaty odbędą się w dniach 3-6 lipca 2017 r.

Oferta przeznaczona jest dla młodzieży w wieku 14-18 lat.

Wypełniony formularz należy przesłać lub dostarczyć osobiście, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 26 czerwca 2017 r., na adres:

American Corner Radom
ul. Traugutta 31/33 (parter)
26-600 Radom

oraz wysłać droga mailową:

biuro@filmforum.pl

(w temacie wiadomości należy wpisać: „KAMERALNE LATO 2017 – WARSZTATY ABC”)

Organizatorami warsztatów są American Corner Radom i FILMFORUM, przy wsparciu Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki w Polsce.

HARMONOGRAM

poniedziałek 3 lipca 2017 11:00 – 13:00

ABC PRACY PRZED KAMERĄ prowadzenie: Adam Majewski

wtorek 4 lipca 2017 11:00 – 13:00

ABC PRACY PRZED KAMERĄ „Metoda Stanisławskiego. Praca w teatrze, a praca przed kamerą” prowadzenie: Katarzyna Dorosińska

środa 5 lipca 2017 12:00 – 14:00

ABC PRACY PRZED KAMERĄ prowadzenie: Oskar Żytkowski, Kamil Woźniak

czwartek 6 lipca 2017 12:00 – 14:00

ABC PRACY PRZED KAMERĄ prowadzenie: Anna Mucha

ŁAŹNIA – Radomski Klub Środowisk Twórczych
ul. Żeromskiego 56