Przejdź do treści

ABC Pracy z kamerą

ABC PRACY Z KAMERĄ

8–13 lipca 2024

Warsztaty dla akredytowanych uczestników

Mazowieckie Warsztaty Filmowe ABC PRACY Z KAMERĄ to program edukacyjny, którego założeniem jest podejmowanie działań profilaktycznych w ramach edukacji kulturalnej. Celem zajęć odbywających się pod okiem ekspertów jest nie tylko wprowadzenie początkujących pasjonatów sztuki filmowej w tajniki pracy na planie zdjęciowym, lecz przede wszystkim edukacja społeczna młodzieży poprzez obcowanie z kulturą filmową i podejmowanie kreatywnych działań. Program ABC PRACY Z KAMERĄ został opracowany tak, by zachęcić młodzież do wyrażania własnych opinii na temat ważnych problemów społecznych językiem filmu.

Podczas tegorocznej edycji, poza ćwiczeniami praktycznymi i realizacją własnych etiud z pomocą opiekunów artystycznych, uczestnicy wezmą udział w zajęciach dotyczących metafory jako elementu języka filmowego. Będą także uczestnikami debaty na temat higieny psychicznej w pracy filmowca oraz profilaktycznej roli sztuki filmowej.

Organizator: Stowarzyszenie FILMFORUM

Zadanie publiczne dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Zrealizowano w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Województwa Mazowieckiego.

Współorganizatorzy: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej. Partnerzy: Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu, Miejski Ośrodek Kultury AMFITEATR – Pracownia Nowych Mediów.

kameralne_lato_2024_logo_1
kameralne_lato_2024_logo_2
kameralne_lato_2024_logo_3
kameralne_lato_2024_logo_4
kameralne_lato_2024_logo_5
kameralne_lato_2024_logo6
kameralne_lato_2024_logo7
kameralne_lato_2024_logo8
previous arrow
next arrow