AKTUALNOŚCI

Filmy zakwalifikowane do konkursów KAMERALNEGO LATA

Przedstawiamy filmy zakwalifikowane do Konkursu Głównego i Konkursu Filmów Odrzutowych HYDE PARK w ramach 13. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO.

Nabór na warsztaty filmowe odbywające się w ramach KAMERALNEGO LATA

KAMERALNE LATO zaprasza osoby pragnące poznać w praktyce sztukę tworzenia filmów do udziału w dwóch programach edukacji filmowej: Międzynarodowych Warsztatach Filmowych FAST oraz Mazowieckich Warsztatach Filmowych ABC PRACY Z KAMERĄ.

OD NOWA – KAMERALNE LATO rusza z nową energią i nowym hasłem!

13. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO powrócą do Radomia już 9 sierpnia. Festiwalowi w tym roku towarzyszy oprawa graficzna autorstwa Sebastiana Cabaja oraz nowe hasło przewodnie.

Kameralne Lato 2020: rozpoczął się nabór filmów do konkursów

Rusza nabór filmów do konkursów 13. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO. Zgłoszenia można przesyłać drogą elektroniczną do 29 czerwca 2020 r.

Nowa odsłona Nagród im. Jana Machulskiego

Stowarzyszenie FILMFORUM wprowadziło kilka ważnych zmian w funkcjonowaniu Nagród im. Jana Machulskiego.

Znamy termin 13. edycji KAMERALNEGO LATA

13. edycja Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO w Radomiu odbędzie się w dniach 9-15.08.2020 r.

Wolontariat w ramach filmowych wydarzeń kulturalnych – wyniki badań, videoesej i publikacja

Podsumowując rok 2019, warto przyjrzeć się pracy ludzi, którzy dzięki szczególnej postawie, pasji i poświęceniu, decydują się na bezinteresowną pomoc na rzecz rozwoju kultury filmowej.

NADCHODZĄCA DEKADA NA RYNKU VoD – PERSPEKTYWY I SZANSE DLA BRANŻY FILMOWEJ.

Dzięki bezpłatnej publikacji INTERFILMLAB 3.0, stanowiącej syntezę wiedzy eksperckiej, można zapoznać się z kompleksową analizą szans, zagrożeń, prognoz i wniosków dotyczących sytuacji na rynku VoD.

INTERFILMLAB 3.0 – weź udział w europejskim spotkaniu młodych profesjonalistów filmowych

Program skierowany jest do osób stawiających pierwsze kroki w branży filmowej, zawodowo zainteresowanych produkcją, dystrybucją i promocją filmów.

Trzy kontynenty w sześć dni – projekt „Poznajemy potrawy i obyczaje innych regionów – Budżet Obywatelski 2019” dobiegł końca

W wakacje 2019 roku odbyło się kilkadziesiąt wydarzeń w ciągu sześciu dni, a każdy z nich był okazją do poznania kultury innego regionu świata i spotkań z zagranicznymi gośćmi.

„ACID RAIN” okrzyknięty najlepszą międzynarodową animacją krótkometrażową w Meksyku!

Film „ACID RAIN” w reżyserii Tomasza Popakula został uznany za najlepszą międzynarodową animację krótkometrażową na Monterrey International Film Festival.

Alkohol, cyber-uzależnienia, bezpieczeństwo na drodze – głos europejskiej młodzieży przedstawiony za pośrednictwem serii spotów filmowych

Uczestnicy międzynarodowych warsztatów filmowych SPOT – Social Pictures of Today realizowanych w trakcie 12. edycji festiwalu KAMERALNE LATO w Radomiu stworzyli serię krótkich filmów o tematyce profilaktycznej i prewencyjnej.