Przejdź do treści

Anna Mucha w dobrej formie – spotka się z uczestnikami KAMERALNEGO LATA

Nie wierzcie pogłoskom – Anna Mucha jest w dobrej formie i za kilka godzin spotka się z uczestnikami KAMERALNEGO LATA

Od dwóch dni media rozpisują się, że Anna Mucha trafiła do szpitala. Tymczasem aktorka wczoraj przyjechała na festiwal filmowy KAMERALNE LATO w Radomiu.

Ambasadorka Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO – Anna Mucha – jest w świetnej formie i dziś spotka się z fanami i młodymi pasjonatami filmu o godzinie 11:00 w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii ŁAŹNIA na wykładzie otwartym.

Jak twierdzi sama aktorka: – Radom pół żartem, pół serio staje się moim „miastem rodzinnym”. I nie chodzi tu wcale o odnajdywanie korzeni, czy koneksje familijne, ale o fakt, iż wydarzenie zwane KAMERALNYM LATEM na stałe zagościło w moim lipcowym kalendarzu i nie wyobrażam sobie, żeby tym razem było inaczej…

Anna Mucha co roku uczestniczy w  KAMERALNYM LECIE  jako Ambasadorka festiwalu. Zasiada w Jury Konkursu Głównego, czynnie wspiera również grupy młodzieży biorące udział w warsztatach filmowych, występując w etiudach i spotach przygotowywanych w trakcie festiwalu. Pomimo intensywnego programu działań podczas KAMERALNEGO LATA, zawsze znajduje czas dla osób czekających na jej autograf.

Cieszę się za każdym razem, gdy przyjeżdżam na nasz festiwal filmowy. Cieszę się, bo wiem, że i tym razem poznam nowych, wyjątkowych ludzi, że będę miała szansę zobaczyć dobre kino i filmy, które na długo jeszcze zostaną w mojej pamięci, że będę miała szansę uczestniczyć w wydarzeniu niezwykłym, jakim jest próba powrotu do tradycji rozmów o filmach, po filmach (DKF), czy wreszcie cieszę się na te nieformalne spotkania, które przede mną… – wspomniała Anna Mucha już podczas 9. edycji KAMERALNEGO LATA.

– Do Radomia przyjeżdżam nie tylko ze względu na rosnący prestiż tej imprezy. Przyjeżdżam bo lubię. Tak, lubię spędzać lipcowy tydzień w Radomiu. Bo wiem, że zawsze spotkam tu ciekawych ludzi, chętnych do rozmowy na temat kina, wymiany poglądów, gotowych, żeby słuchać, nauczyć się, pochwalić swoimi dokonaniami i opowiedzieć o trudach pracy na planach filmowych… bo wiem, że spędzę kilka dni w salach kinowych, w towarzystwie mądrych i refleksyjnych widzów, z którymi będę się razem śmiała, wzruszała, wzdychała, a może nawet się posprzeczamy o inną wizję świata. Bo dla mnie to cenny czas i ważna wymiana myśli. Bo ludzie filmu zabiorą mnie na chwilę do swojego świata, przeniosę się w  czasie, nakręcę sceny specjalne, postrzelam pod okiem policji, albo razem wysadzimy bank (ups, bank wysadzaliśmy rok temu)… i na bank będzie to udany tydzień.

– Tegoroczny festiwal to dokładnie 100 wydarzeń programowych, w tym mnóstwo atrakcji plenerowych. I znów zaczynam żałować, że nie mogę być w kilku miejscach jednocześnie… Mam jednak nadzieję, że w natłoku propozycji programowych zdecydujecie się pomóc mi w ocenie filmów prezentowanych w konkursie głównym i spędzimy wspólnie trochę czasu w sali kinowej… do czego namawiam Was bardzo gorąco!

***

12. edycja KAMERALNEGO LATA odbywa się w dniach 6 – 13 lipca 2019 r.

Organizatorem wydarzenia jest FILMFORUM, a głównym współorganizatorem Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu.

Współorganizatorami wydarzenia są także: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz ŁAŹNIA – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.

KAMERALNE LATO objęte jest mecenatem: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji KulturyMiasta RadomPolskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Stowarzyszenia Autorów ZAIKS.

Towarzyszące Festiwalowi działania edukacyjne wspiera Program Unii Europejskiej ERASMUS+.

Partnerem logistycznym przedsięwzięcia jest KIA Plejada, partnerem technologicznym CANON, partnerami edukacyjnymi: American Corner Radom, Miejski Ośrodek Kultury AMFITEATR i Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu.

Sponsorem Festiwalu jest Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki w Warszawie.

Partnerami branżowymi wydarzenia są: Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Mazovia Warsaw Film Commission, Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wroclaw Film Commission i StoryLab.pro.

W działaniach organizacyjnych wesprą Festiwal: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA w Radomiu oraz Mazowiecki Instytut Kultury.