Przejdź do treści

PROGRAM 2020

INFORMACJE O WSTĘPIE NA WYDARZENIA

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Wszystkie wydarzenia odbywają się w reżimie sanitarnym, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Na wszystkie wydarzenia realizowane w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA i Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii ŁAŻNIA  obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru wyłącznie w dniu wydarzenia w biurze festiwalowym w MCSW ELEKTROWNIA oraz w miejscu realizacji wydarzenia na 30 minut przed jego rozpoczęciem. Nie prowadzimy telefonicznej rezerwacji miejsc. Każdy widz może pobrać maksymalnie dwie wejściówki. Na pokazy plenerowe nie prowadzimy dystrybucji wejściówek – wstęp wolny, do momentu wyczerpania limitu miejsc. Teren realizacji seansów plenerowych otwarty każdorazowo na 30 minut przed projekcją (w przypadku kina samochodowego – na 60 minut przed rozpoczęciem seansu). Wstęp na Uroczystość Finałową wyłącznie na podstawie imiennych, potwierdzonych zaproszeń.

13. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO powrócą do Radomia już 9 sierpnia. Festiwalowi w tym roku towarzyszy hasło przewodnie „OD NOWA”.

Powoli poznajemy “nową normalność” i zaczynamy sobie uświadamiać, że czasy sprzed koronawirusa prędko nie wrócą. Jak każdy kryzys, także i ten jest jednak pewną szansą. To może być katalizator pozytywnych przemian – stąd towarzyszące tegorocznej edycji festiwalu hasło OD NOWA.

„Uczymy się żyć na nowo. Jako jednostki i jako całe społeczności. Od nowa budujemy świat, podnosimy z kolan sektor kreatywny, przemysł filmowy, który przecież na chwilę zamarł, wracamy do festiwali i organizowania wydarzeń promujących wolny dostęp do kultury” – podkreśla dyrektor festiwalu Karolina Adamczyk.

9 sierpnia nastąpi tradycyjne uroczyste otwarcie KAMERALNEGO LATA – parada zabytkowych samochodów, które będzie można podziwiać na trasie pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji a Urzędem Miasta. Na zakończenie zapraszamy  na plenerowy pokaz filmu „SIEDEM” reż. David Fincher w cyklu NIEBO NAD RADOMIEM.

W niedzielę rozpocznie się również międzynarodowy cykl warsztatów „FAST Film Art for Social Transformation„, w którym weźmie udział młodzież z Polski, Włoch, Francji i partnerskiego miasta Radomia w Niemczech – Magdeburga.

PONIEDZIAŁEK 10/08/2020

Festiwalowy tydzień rozpocznie spotkanie dziennikarzy z wykładowcami programów edukacji filmowej KAMERALNEGO LATA w trakcie śniadania prasowego.

O godzinie 13:00 na placu przed Urzędem Miasta odbędzie się filmowy warsztat praktyczny i pokaz sprzętu filmowego CANON Professional Service.

ŁAŹNIA – Radomski Klub Środowisk Twórczych o godzinie 17:00 odbędzie się wykład otwarty „Tajniki pracy kaskadera filmowego”, który poprowadzi Jakub Matyjaśkiewicz w ramach cyklu Akademia Zawodowców.

Po zmroku zapraszamy do Kawiarni „Otwartej” na pokazy filmów w ramach Konkursu Filmów Odrzutowych HYDE PARK.

WTOREK 11/08/2020

Trzeciego dnia festiwalu, na Komendzie Wojewódzkiej Policji z Siedzibą w Radomiu poruszymy trudne zagadnienia podczas panelu dyskusyjnego HEJT I MOWA NIENAWIŚCI W INTERNECIE. Po południu zapraszamy na wykład otwarty aktora Marka Brauna „Zawód Aktor – od akademii teatralnej do zdobycia pierwszej roli”. Wieczorem można będzie wziąć udział w kinie samochodowym i obejrzeć film „FARGO”, reż. Ethan Coen, Joel Coen.

ŚRODA 12/08/2020

KAMERALNE LATO DZIECIOM w tym roku zaprasza rodziny z dziećmi do MCSW Elektrownia na dwa seanse filmowe – poranny odbędzie się o 11:00 a popołudniowy o 17:00.

W Łaźni można będzie spotkać się z Małgorzatą Potocką w trakcie wykładu „Przygotowanie do pracy przed kamerą”, a tuż po zmroku na fontannach przy ul. Żeromskiego zostanie wyświetlony film „MIAMI VICE” reż. Michael Mann.

CZWARTEK 13/08/2020

W czwartek rano rozpocznie się cykl wydarzeń dedykowanych młodej branży filmowej SCRIPTMARKET.PRO. Po południu zapraszamy do MCSW Elektrownia na pierwsze projekcje filmów Konkursu Głównego i do Łaźni na wykład Przemysława Chruścielewskiego na temat montażu filmowego. Wieczorem odbędzie się ostatni pokaz plenerowy z cyklu Niebo nad Radomiem – „INFILTRACJA”, reż. Martin Scorsese.

PIĄTEK 14/08/2020

Piątkowy poranek w MCSW ELEKTROWNIA dedykowany będzie pitchingom scenariuszy i projektów filmowych oraz szkoleniom dla branży filmowej. Po południu zapraszamy na wykład otwarty reżysera Alka Pietrzaka „Reżyseria filmu komediowego”. Pod wieczór odbędą się projekcje filmów w Konkursie Głównym i spotkania z twórcami.

SOBOTA 15/08/2020

Ostatni dzień festiwalu to intensywny program szkoleń SCRIPTMARKET.PRO. Partnerzy festiwalu – Stowarzyszenie Droga Mleczna oraz Radomskie Klasyki zaproszą gości na zwiedzanie radomskich lokacji o największym potencjale filmowym. W MSCW Elektrownia będzie miał miejsce finał programów edukacyjnych realizowanych w trakcie 13. edycji KAMERALNEGO LATA: FAST – Film Art for Social Transformation i ABC PRACY Z KAMERĄ. Wieczorem festiwal zakończy uroczysta ceremonia finałowa i koncert JAZZinDUO w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu.