Za każdym udanym wydarzeniem stoją ludzie z energią i zaangażowaniem. Jeśli chcesz do nich dołączyć – zgłoś się na wolontariat podczas 18. KAMERALNEGO LATA!
Wyobraź sobie lato, w którym nie tylko oglądasz filmy, ale współtworzysz festiwal od zaplecza – razem z ludźmi, którzy kochają kulturę tak jak Ty. Brzmi ciekawie?
Międzynarodowe Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO to niepowtarzalne wydarzenie odbywające się co roku w Radomiu, które przyciąga osoby zafascynowane kinem i edukacją, twórców i twórczynie filmowe oraz lokalną społeczność. To miejsce spotkań ludzi z energią i pomysłami – zarówno tych, którzy prezentują swoją twórczość lub są jej odbiorcami, jak i tych, którzy pracują za kulisami, aby wszystko to mogło się wydarzyć.
Teraz masz szansę stać się częścią tego niezwykłego wydarzenia! Rozpoczęliśmy nabór wolontariuszy i wolontariuszek. Szukamy osób pełnych energii, otwartych na ludzi i gotowych do wspólnego działania. Nie martw się, jeśli nie masz doświadczenia. To idealna przestrzeń, by je zdobyć.
Co zyskasz?
- Doświadczenie w organizacji wydarzeń kulturalnych
- Możliwość poznania ludzi z branży filmowej i artystycznej
- Zaświadczenie o odbyciu praktyk
Najważniejsze informacje
- KAMERALNE LATO odbędzie się w Radomiu w dniach 6-12 lipca 2025 roku.
- W wolontariacie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 18 lat.
- Minimalny wymiar zaangażowania to 30 godzin.
- Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 29 czerwca 2025 roku.
Dołącz do nas i twórz z nami festiwal!
Głównym organizatorem Międzynarodowych Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO jest Stowarzyszenie FILMFORUM.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Województwa Mazowieckiego, a także ze środków Gminy Miasta Radom.
Projekt współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.
Działania edukacyjne realizowane w ramach festiwalu współfinansuje Unia Europejska.
Organizację wydarzeń adresowanych do młodej branży filmowej dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu własnego Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych: Rozwój Sektorów Kreatywnych.
Współorganizatorami wydarzenia są: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz ŁAŹNIA – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.
Partnerami Mazowieckiego Programu Profilaktyki Społecznej są: Ogólnopolski Program Komendy Głównej Policji „Przyszłość a Ty” i Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu.
Partnerami branżowymi festiwalu są: Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji w Olsztynie, Fundacja KULTURA Interaktywna, Mazowiecki Instytut Kultury oraz Mazovia Warsaw Film Commission.
Partnerzy edukacyjni to: Miejski Ośrodek Kultury AMFITEATR (Polska), American Corner (Polska), Offener Kanal Magdeburg (Niemcy), Associazione Cinematografica e Culturale LABORATORIO DEI SOGNI (Włochy), Budapest Cultural Center (Węgry), Malta Film Foundation (Malta).
Partnerem logistycznym wydarzenia jest KIA Plejada.
Partnerzy organizacyjni wydarzenia to: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, Pracownia Nowych Mediów oraz Hufiec ZHP Radom-Miasto.
Oficjalnym klubem festiwalowym jest PaTaThai Radom.
Oficjalny hotel festiwalowy: Hilton Garden Inn Radom.
Główny patronat medialny: Radio Radom.
Partner medialny wydarzenia: RMF Classic.