Przejdź do treści

„JESTEŚMY” – hasło 14. edycji KAMERALNEGO LATA

Kolejna, 14. już edycja Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO w Radomiu odbędzie się pod hasłem „Jesteśmy”. Festiwalowi w tym roku towarzyszy nowa oprawa graficzna autorstwa Sebastiana Cabaja. Zapraszamy do Radomia w dniach 4-10 lipca 2021 roku!

Jesteśmy. Jesteśmy gotowi na nowy festiwalowy sezon, nową edycję, nowe pomysły i zmiany, które są nieuchronne w nieustannie zmieniającej się pandemicznej rzeczywistości. Jesteśmy przygotowani na nowe, na tyle na ile jest to możliwe. Jesteśmy w tym razem. Trwamy. Działamy. Dla Was. Po raz XIV – mówi Maciej Dominiak, dyrektor FILMFORUM i producent festiwalu.

– Jesteśmy otwarci na drugiego człowieka, na jego problemy/wyzwania, ból i wrażliwość. Jesteśmy uważni. Zawsze. Na swoich bliskich, znajomych, przyjaciół, na siebie – przede wszystkim. Jesteśmy – jako wspólnota  (w kontekście mikro i makro: ludzie, lokalna społeczność, rodzina) odpowiedzialni za wspólne więzi i relacje. Jesteśmy/ Bądźmy po to by pomagać i wspierać siebie nawzajem. Wszyscy jesteśmy połączeni, dlatego pozytywną zmianę zacznijmy od siebie – dbając o swoje zdrowie psychiczne, fizyczne, równowagę i świadomość – dodaje dyrektorka festiwalu Karolina Adamczyk, zapytana o społeczną misję tegorocznego festiwalu.

Autorem identyfikacji wizualnej 14. edycji KAMERALNEGO LATA jest Sebastian Cabaj – projektant graficzny, absolwent warszawskiej ASP, autor licznych wydawnictw graficznych, plakatów, typografii oraz ilustracji.

14. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO odbędą się w dniach 4 – 10 lipca 2021 r. w Radomiu.

***

Głównym organizatorem Ogólnopolskich Spotkań Filmowych jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Festiwal współfinansują: Miasto Radom i Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Sponsorem Festiwalu jest Ambasada USA w Warszawie.

Współorganizatorami wydarzenia są: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz ŁAŹNIA – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.

Partnerem edukacyjnym wydarzenia jest American Corner Radom.

Partnerami organizacyjnymi festiwalu są: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA w Radomiu oraz Mazowiecki Instytut Kultury.

Partnerem technologicznym festiwalu jest Canon, a partnerem logistycznym KIA Plejada.

Towarzyszące Festiwalowi działania edukacyjne wspiera Program Unii Europejskiej ERASMUS+.