Przejdź do treści

KAMERALNE LATO DZIECIOM

10 lipca 2024 | 11:00

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA
(ul. Kopernika 1)

Wstęp wolny

KAMERALNE LATO DZIECIOM to cykl spotkań filmowych, łączących przyjemność oglądania familijnych hitów z dyskusjami i pożytecznymi warsztatami dotyczącymi bezpieczeństwa. W ramach tegorocznego wydarzenia dla młodszych kinomanów przygotowano film Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka, który zdobył nagrodę publiczności 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Młode Horyzonty.

Z Młodymi Widzami po seansie porozmawiamy o tym, jak ważne jest wsparcie i współpraca w osiąganiu wspólnych celów, a także radzenie sobie z emocjami, szczególnie w kontekście pierwszych zauroczeń i skomplikowanych relacji w grupie. Przyjrzymy się znaczeniu otwartej komunikacji w rozwiązywaniu konfliktów oraz budowaniu zdrowych relacji rówieśniczych. Zwrócimy uwagę na bezpieczeństwo w internecie i występujące tam zagrożenia oraz odkryjemy sposoby radzenia sobie z nimi. Wspólny seans i dyskusja mogą pomóc w wyrażaniu emocji, w budowaniu pewności siebie i pozytywnych relacji z rówieśnikami oraz pokazać, jak unikać negatywnych wpływów.

Krótko o filmie:
Uczniowie szkoły magicznych zwierząt nie mogą narzekać na nudę! Każdej nocy ktoś rozkopuje podwórko, co może doprowadzić do zamknięcia szkoły. W dodatku dyrektor ma własny pomysł na przedstawienie, które przygotowują z okazji 250-lecia. Szykuje się więc prawdziwy skandal i katastrofa! Czy magiczne zwierzęta, przyjaźń i wzajemne wsparcie pomogą rozwiązać zagadkę i doprowadzić do szczęśliwego finału? Przekonamy się podczas seansu.

Więcej o filmie tutaj

Organizator: Stowarzyszenie FILMFORUM

Zadanie publiczne dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Zrealizowano w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Województwa Mazowieckiego.

Współorganizator: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej
Partner: Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu

kameralne_lato_2024_logo_1
kameralne_lato_2024_logo_2
kameralne_lato_2024_logo_3
kameralne_lato_2024_logo_4
kameralne_lato_2024_logo_5
kameralne_lato_2024_logo6
kameralne_lato_2024_logo7
kameralne_lato_2024_logo8
previous arrow
next arrow