Przejdź do treści

Nabór do konkursów filmowych KAMERALNEGO LATA 2018

Organizatorzy 11. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO czekają na najlepsze polskie filmy krótkometrażowe. Startuje nabór do trzech sekcji konkursowych festiwalu – Konkursu Głównego, Konkursu Filmów Niezależnych i Konkursu Filmów Odrzutowych HYDE PARK. Zgłoszenia można przesyłać do 15 maja 2018 r.

Radomski festiwal zawsze odznaczał się staranną, mocną selekcją programową – mówi Ada Bogdziewicz, dyrektor artystyczny festiwalu. – Jadąc tam pierwszy raz, jeszcze jako widz, byłam nawet trochę zaskoczona niezwykle wysokim poziomem prezentowanych filmów… Teraz, kiedy sama odpowiadam za program tej imprezy, tym bardziej mi zależy, by można było tu obejrzeć najlepsze polskie produkcje krótkometrażowe z ostatniego sezonu. KAMERALNE LATO wkracza w swoją drugą dekadę z mocnym postanowieniem trzymania wysokiego poziomu artystycznego.

Spotkania filmowe w Radomiu mają wybitnie społeczny charakter, dlatego w Konkursie Głównym preferowane będą produkcje poruszające ważne zagadnienia społeczne, nieunikające kontrowersji, ostrej artystycznej wymowy, czy trudnej tematyki. Do konkursu zgłosić można wszelkie formy i gatunki filmowe, trwające nie dłużej niż 40 minut i wyprodukowane po 1 stycznia 2016 roku.

Tematyka produkcji zgłaszanych do Konkursu Filmów Niezależnych może być już zupełnie dowolna. Pozostałe wymogi formalne są bardzo zbliżone. Istotna różnica polega na tym, że obrazy  muszą być zrealizowane poza oficjalnym systemem produkcji filmowej i telewizyjnej, czyli na przykład nie mogą być finansowane ze środków publicznych.

W obu konkursach jury wyłoni laureatów, którzy otrzymają Grand Prix. W przypadku Konkursu Głównego nagrodą jest ZŁOTY ŁUCZNIK. Podczas KAMERALNEGO LATA przyznawane są również nominacje do Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego oraz Specjalne Wyróżnienie Komendanta Wojewódzkiego Policji za film o szczególnych walorach społecznych.

Co roku największą niewiadomą są projekcje Konkursu Filmów Odrzutowych HYDE PARK. Tutaj będzie można zobaczyć absolutnie wszystko, co nie mieści się w standardowych ramach gatunkowych i nie przystaje do wymogów klasycznej formy filmowej. Swoje produkcje do udziału w tej sekcji konkursowej mogą zgłaszać zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Jednak nie mogą być to filmy trwające dłużej niż 15 minut i wykonane na odpłatne zlecenie.

Wyniki selekcji pojawią się na stronie festiwalu do 11 czerwca 2018 roku.

ZGŁOSZENIA

Termin zgłoszeń do wszystkich konkursów filmowych upływa 15 maja 2018 r.

Formularz zgłoszeniowy online dostępny poniżej należy wysłać w postaci pliku WORD lub PDF na adres: biuro@filmforum.pl.

Zgłoszenie filmu odbywa się w następujący sposób:

  • Należy dokładnie wypełnić znajdujący się poniżej FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.
  • Po wypełnieniu i wysłaniu formularza, w oknie przeglądarki wyświetli się wypełniony formularz w formacie PDF, który można zapisać na dysku komputera.
  • Wygenerowany plik PDF zostanie dostarczony także na adres e-mail podany w formularzu (wiadomość jest generowana automatycznie – jeśli nie pojawi się w skrzynce w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM).
  • Zgłaszający powinien wydrukować i podpisać formularzoraz dostarczyć go Organizatorowi w formie papierowej najpóźniej do dnia 15 maja 2018 r. (obowiązuje data stempla pocztowego) na adres:

Stowarzyszenie FILMFORUM
ul. gen. Władysława Andersa 35
00-159 Warszawa

W przypadku zakwalifikowania filmu do konkursu, kopię emisyjną należy dostarczyć Organizatorowi najpóźniej do dnia 20 czerwca 2018 r.

Dodatkowych informacji udziela biuro organizacyjne:

tel.: +48 22 392 03 22
tel.: +48 22 392 03 21
e-mail: biuro@filmforum.pl