Przejdź do treści

KAMERALNE LATO zaprasza producentów i scenarzystów na pitchingi

Rusza nabór scenariuszy i projektów filmowych, które zostaną zaprezentowane w ramach 13. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO podczas branżowej sekcji SCRIPTMARKET.PRO. Zgłoszenia można przesyłać do 31 lipca 2020 r.

Elementem programu tegorocznej edycji KAMERALNEGO LATA będą pitchingi i spotkania branżowe. Celem pitchingów jest prezentacja scenariuszy i planowanych do realizacji projektów filmowych przed przedstawicielami Regionalnych Funduszy Filmowych, instytucjami finansującymi i wspierającymi produkcję filmową oraz producentami i reżyserami.

Do udziału w prezentacjach można zgłaszać projekty pełnometrażowych filmów fabularnych w formie treatmentu lub gotowego scenariusza. Preferowane są projekty będące na etapie ustalania budżetu, poszukiwania lokacji i koproducentów. Z kolei scenarzyści będą mieli możliwość przedstawienia swoich pomysłów przed gronem producentów i reżyserów, którzy mogą być zainteresowani potencjalną współpracą przy projekcie.

Regulamin naboru oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się w linku poniżej.

Pitchingi będą odbywać się w ramach branżowej sekcji SCRIPTMARKET.PRO. Trwająca w dniach 13-15 sierpnia 2020 r. sekcja Industry to przede wszystkim szansa dla młodych twórców do nawiązania kontaktów z przedstawicielami instytucji filmowych, które mogą być pomocne w dalszej drodze do finalizacji projektu. Jako szeroka platforma wymiany informacji, SCRIPTMARKET.PRO zapewni również twórcom filmowym możliwość udziału w interesujących panelach i wykładach, prowadzonych przez doświadczonych specjalistów. Ich tematyka będzie dotyczyć finansowania i promocji projektów filmowych, komunikacji pomiędzy różnymi pionami realizatorskimi oraz ukaże zawiłości procesu produkcyjnego za pomocą case study.

Szczegółowy program spotkań branżowych podczas SCRIPTMARKET.PRO pojawi się wkrótce!

13. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO odbędą się w dniach 9 – 15 sierpnia 2020 r.

Projekt „SCRIPTMARKET.PRO – networking młodej branży filmowej” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

***

Głównym organizatorem Ogólnopolskich Spotkań Filmowych jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Wydarzenie jest jedynym festiwalem filmowym w Polsce organizowanym w ścisłej współpracy z polskimi służbami mundurowymi, w tym przede wszystkim z Komendą Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu. Współorganizatorami wydarzenia są: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz ŁAŹNIA – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Festiwal współfinansują: Miasto RadomPolski Instytut Sztuki Filmowej oraz Stowarzyszenie Autorów ZAIKS.

Partnerami organizacyjnymi festiwalu są: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA w Radomiu oraz Mazowiecki Instytut Kultury.

Partnerem technologicznym festiwalu jest Canon, a partnerem logistycznym KIA Plejada.

Towarzyszące Festiwalowi działania edukacyjne wspiera Program Unii Europejskiej ERASMUS+.