Anna Mucha
Aktorka, ambasadorka festiwalu KAMERALNE LATO. Zagrała w kilkunastu polskich filmach i serialach, pracowała z takimi reżyserami jak Andrzej Wajda (Korczak, Panna Nikt), Steven Spielberg (Lista Schindlera), Olaf Lubaszenko (Chłopaki nie płaczą, Single i remiksy, Single po japońsku), Piotr Wereśniak (Och Karol 2, Wkręceni), Patryk Vega (Pitbull, Niewidzialna wojna) czy Juliusz Machulski, Jacek Bromski, Wojciech Pszoniak i Olga Chajdas. Przez wiele lat była recenzentką wydarzeń kulturalnych w TVP i w Radiostacji oraz autorką felietonów i popularnego bloga. W 2010 roku wyprodukowała i wyreżyserowała dokument Wędrowcy – Wigilia 2010, który obejrzało ponad 3 mln telewidzów. Na deskach teatru wystąpiła w takich produkcjach jak Pikantni czy Przygoda z ogrodnikiem. Aktualnie można podziwiać aktorkę w wyprodukowanym przez nią spektaklu O mało co…, w którym gra główną rolę.
Olaf Lubaszenko
Aktor, reżyser teatralny i filmowy. Członek Europejskiej Akademii Filmowej. Stworzył jedne z najciekawszych kreacji aktorskich polskiego kina. Zagrał m.in. w Krótkim filmie o miłości (reż. Krzysztof Kieślowski), Marcowych migdałach (reż. Radosław Piwowarski), Historii niemoralnej (reż. Barbara Sass) i w kultowych dziś filmach Władysława Pasikowskiego: tytułową rolę w Krollu, a także w Psach, Słodko gorzkim czy Demonach wojny wg Goi. Laureat Orła i Czeskiego Lwa za pierwszoplanową rolę w filmie Zabić Sekala (reż. Vladimír Michálek). Autor dobrze znanych komedii sensacyjnych, m.in. Sztos, Chłopaki nie płaczą, Poranek kojota, E=MC2. Aktora można zobaczyć obecnie w nowych serialach, m.in. Rafi, Lipowo. Zmowa milczenia, Krew, w produkcjach oryginalnych, np. Ostatnia wieczerza, W lesie dziś nie zaśnie nikt (Netflix). W 2024 premierę ma film fabularny Napad (reż. Michał Gazda), gdzie aktor wciela się w główną rolę, oraz serial Czarne stokrotki produkcji Canal+, który znalazł się na liście najlepszych tytułów „Variety” po targach MIPCOM w Cannes.
Aleksander Pietrzak
Reżyser i scenarzysta filmowy. Członek zarządu SFP. Jest pomysłodawcą, dyrektorem artystycznym i producentem odbywającego się w Płocku festiwalu filmów komediowych BiG Festivalowski. W 2018 roku zadebiutował pełnometrażową czarną komedią Juliusz, a trzy lata później premierę miał jego drugi pełnometrażowy film fabularny Czarna owca. W Warszawskiej Szkole Filmowej, której jest absolwentem, prowadzi zajęcia z preprodukcji, a w Radiu Kampus audycję Ciąg dalszy kinematografii.
Janusz Zaorski
Scenarzysta, reżyser i producent filmowy. Wykładowca akademicki. Doktor reżyserii. Ukończył studia na Wydziale Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Jako reżyser debiutował w 1970 roku filmem Na dobranoc. W kilku filmach wystąpił również jako aktor. W roku 1987 został przewodniczącym Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych, a w roku 1988 kierownikiem artystycznym Zespołu Filmowego „Dom”. W latach 1987-1989 zasiadał w Komitecie Kinematografii, od 1991 do 1993 pełnił funkcję prezesa Komitetu do Spraw Radia i Telewizji, a od 1994 do 1995 przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Zrealizował kilkanaście filmów fabularnych, m.in. Matka Królów (1982, Srebrny Niedźwiedź – Berlin, Złote Lwy – Gdynia), Jezioro Bodeńskie (1985, Złoty Lampart – Locarno), Piłkarski poker (1988), Szczęśliwego Nowego Jorku (1997, nagroda za reżyserię – Gdynia), Syberiada Polska (2013, Grand Prix na festiwalu w Seattle). W 2011 roku odznaczony przez ministra Bogdana Zdrojewskiego Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Laureat nagrody „TeleSplendor” oraz Nagrody im. Jana Machulskiego za całokształt działań na rzecz polskiego kina niezależnego. Od 2013 r. Przewodniczący Rady Programowej Instytutu KOSMOPOLIS Fundacji Nauki, Kultury i Edukacji. Członek Europejskiej Akademii Filmowej.