Przejdź do treści

NIEBO NAD RADOMIEM – Zapraszamy na kino samochodowe podczas KAMERALNEGO LATA

Nieodłączną częścią 13. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO są pokazy plenerowe. W tym roku zapraszamy na prawdziwą gratkę dla kinomanów – kino samochodowe!

Pokazy plenerowe są tą częścią imprezy, która adresowana jest do najszerszej publiczności. W repertuarze skupimy się na kultowych filmach policyjnych. Dodatkowo – po raz pierwszy w historii festiwalu – zaprosimy naszych widzów do kina samochodowego. Plenerowe pokazy filmowe odbywają się w ramach Mazowieckiego Programu Profilaktyki Społecznej. Celem jest zwrócenie uwagi na zadanie przedsięwzięcia, skłonienie do uczestnictwa w kulturze filmowej oraz – zgodnie z duchem imprezy – kształtowanie dobrych wzorców i zachęcanie do twórczego spędzania wolnego czasu.

Kino samochodowe odbywa się 11 sierpnia 2020 r. na parkingu centrum handlowego przy ul. Andrzeja Struga 60 (wjazd od ul. Stanisława Zbrowskiego). Wjazd samochodów możliwy będzie od godziny 20.00.

Wszyscy uczestnicy poddani zostaną mierzeniu temperatury oraz odkażeniu rąk. Jakkolwiek zgodnie z przepisami w każdym samochodzie może przebywać dowolna liczba pasażerów (zgodnie z homologacją samochodu) to komfortowy udział w seansie możliwy jest tylko z pierwszego rzędu siedzeń. Jednocześnie – zgodnie z wytycznymi sanitarnymi – obowiązuje zakaz opuszczania pojazdów a osoby niezamieszkujące lub niegospodarujące wspólnie mają obowiązek noszenia maseczek.

Dźwięk transmitowany jest wyłącznie na falach UKF dlatego samochód musi posiadać sprawny radioodbiornik.

„FARGO”
reż. Ethan Coen, Joel Coen
11 sierpnia 2020,
godz. 21.00
kino samochodowe,
ul. Andrzeja Struga 60

Aby wydostać się z finansowych tarapatów, Jerry musi zdobyć sporą sumę pieniędzy. Postanawia porwać własną żonę i wyłudzić okup od teścia.

„MIAMI VICE”
reż. Michael Mann
12 sierpnia 2020,
godz. 21.00
plac Konstytucji 3 Maja

Podający się za przemytników policjanci z Miami, Sonny Crockett i Ricardo Tubbs, podejmują niebezpieczną próbę infiltracji struktur międzynarodowego kartelu narkotykowego.

„INFILTRACJA”
reż. Martin Scorsese
13 sierpnia 2020,
godz. 21.00
plac Konstytucji 3 Maja

Tajny policjant w szeregach grupy przestępczej i informator mafii w bostońskiej jednostce dochodzeniowej toczą ze sobą śmiertelną rozgrywkę.

***

Głównym organizatorem Ogólnopolskich Spotkań Filmowych jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Wydarzenie jest jedynym festiwalem filmowym w Polsce organizowanym w ścisłej współpracy z polskimi służbami mundurowymi, w tym przede wszystkim z Komendą Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu. Współorganizatorami wydarzenia są: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz ŁAŹNIA – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Festiwal współfinansują: Miasto Radom, Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Stowarzyszenie Autorów ZAIKS.

Partnerami organizacyjnymi festiwalu są: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA w Radomiu oraz Mazowiecki Instytut Kultury.

Partnerem technologicznym festiwalu jest Canon, a partnerem logistycznym KIA Plejada.

Towarzyszące Festiwalowi działania edukacyjne wspiera Program Unii Europejskiej ERASMUS+.

Projekt „SCRIPTMARKET.PRO – networking młodej branży filmowej” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.