Przejdź do treści

NIEBO NAD RADOMIEM

fontanny przy ul. Żeromskiego

Wstęp wolny

9 lipca 2024 | 21:30

Czarna owca, reż. Alek Pietrzak
gość specjalny:
Alek Pietrzak
prowadzenie:
Łukasz Adamski

10 lipca 2024 | 21:30

Piłkarski poker, reż. Janusz Zaorski
gość specjalny:
Janusz Zaorski
prowadzenie:
Łukasz Adamski

11 lipca 2024 | 21:30

Chłopaki nie płaczą, reż. Olaf Lubaszenko
goście specjalni:
Anna Mucha, Olaf Lubaszenko
prowadzenie:
Łukasz Adamski

fontanny przy ul. Żeromskiego

Wstęp wolny

NIEBO NAD RADOMIEM w tym roku wypełni się gwiazdami, a amerykańskie klasyki zastąpią kultowe i nowe polskie komedie. Na placu przy fontannach Żeromskiego zobaczymy uwielbiane przez Polaków produkcje: Czarna owca, Piłkarski poker i Chłopaki nie płaczą. Swoje filmy zaprezentują osobiście Alek Pietrzak, Janusz Zaorski oraz Olaf Lubaszenko (w duecie z Anną Muchą).

Skąd taki wybór? W czasie Kameralnego Lata wciąż trwa Euro 2024 w Niemczech, więc trudno o lepszy film piłkarski niż Piłkarski poker. Tym bardziej, że reżyser jest nie tylko jedną z największych legend polskiego kina, ale także jednym z największych ekspertów od ukochanego sportu Polaków. Podczas spotkania będzie można zatem porozmawiać nie tylko o filmie, ale i o naszej kadrze narodowej!

Piłkę nożną kocha również Olaf Lubaszenko (który notabene zagrał w filmie Zaorskiego), ale przewodniczący jury konkursu międzynarodowego na tegorocznym Freedom Film Festival podczas pokazów plenerowych skupi się na własnej twórczości. Opowie o swojej kultowej produkcji Chłopaki nie płaczą, która zdefiniowała polską komedię na początku XXI wieku. Na spotkaniu nie może oczywiście zabraknąć naszej ambasadorki Ani Muchy, która zagrała tam jedną z głównych ról.

Alek Pietrzak to natomiast jeden z najciekawszych reżyserów komedii młodego pokolenia, który próbuje zdefiniować ten gatunek na nowo na wielu różnych płaszczyznach, sam żonglując jego różnymi elementami, czego dowiódł ostatnio również na małym ekranie w Algorytmie miłości.

kameralne_lato_2024_logo_1
kameralne_lato_2024_logo_2
kameralne_lato_2024_logo_3
kameralne_lato_2024_logo_4
kameralne_lato_2024_logo_5
kameralne_lato_2024_logo6
kameralne_lato_2024_logo7
kameralne_lato_2024_logo8
previous arrow
next arrow