Przejdź do treści

Ola Niepsuj zaprojektowała plakat 12. edycji KAMERALNEGO LATA

Fotografia ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego.

Tegoroczna edycja KAMERALNEGO LATA odbędzie się pod hasłem ROZMAWIAJMY. Identyfikację wizualną festiwalu zaprojektowała Ola Niepsuj – ceniona i nagradzana ilustratorka i graficzka, którą wyróżnia unikalne łączenie tradycyjnych technik z rysunkiem cyfrowym i eklektyczne kolaże.

– Kontynuując koncepcję programową festiwalu, bazującą na społecznym i humanistycznym wymiarze sztuki filmowej, zdecydowaliśmy, że w tym roku KAMERALNEMU LATU towarzyszyć będzie hasło ROZMAWIAJMY. Tym razem kreację przekazu powierzyliśmy artystce, która swoją twórczością zdobywa szerokie uznanie w kraju i zagranicą, nagradzanej na prestiżowych wystawach i przez renomowane światowe organizacje, w tym „Society Illustrators NYC”. Prace Oli Niepsuj kilkukrotnie wyróżniono w prestiżowym wydawnictwie „American Illustration” i nie raz nagrodzono złotem w konkursie Klubu Twórców Reklamy. – podkreśla Ada Bogdziewicz, dyrektor artystyczna festiwalu, członek zarządu FILMFORUM.

W dobie smartfonów i dominacji mediów społecznościowych świat cierpi na deficyt rozmowy. Rozmowy prawdziwej, rozmowy głębokiej, rozmowy w cztery oczy. Obserwujemy młodzież, która woli rozmawiać skrywając się za ekranem telefonu lub komputera, ponieważ konwersacja z żywym człowiekiem w świecie rzeczywistym jest niewygodna. To coraz bardziej powszechne zjawisko. Faktem jest, że w świecie mediów społecznościowych człowiek staje się coraz bardziej aspołeczny. Cyber-zagrożenia i uzależnienia cyfrowe są jednym z tematów przewodnich warsztatów filmowych KAMERALNEGO LATA. Brakuje nam rozmów prowadzonych bez pośpiechu, dla czystej przyjemności komunikacji z drugim człowiekiem. Bywa, że uciekamy od tematów głębokich, budujemy powierzchowne relacje, a prawdziwe i ważne rozmowy z kilkorgiem przyjaciół zamieniamy na small talks z setkami przypadkowych, czasem znanych bardzo powierzchownie lub całkiem obcych, osób.

Chcemy, by nasz festiwal skłaniał do rozmowy. ROZMAWIAJMY o magii kina, o mądrej rozrywce, o katarktycznej roli sztuki i jakże ważnej funkcji filmu w rozwoju człowieka. ROZMAWIAJMY o pięknych historiach i pięknych bohaterach. O tym, co w kinie „piszczy” i które projekcje nas dotykają, poruszają prawdziwe emocje, nie pozostawiają obojętnym. ROZMAWIAJMY o wartościowych filmach, które zostają z nami jeszcze długo po tym, jak wyjdziemy z ciemnej sali kinowej. Ale ROZMAWIAJMY też na tematy trudne. Miejmy odwagę przełamywać tabu i dotykać kwestii istotnych. Nie bójmy się konfrontacji z wyzwaniami. Po prostu ROZMAWIAJMY ze sobą zawsze i mimo wszystko. Festiwale łączą ludzi. Niech i tak będzie na KAMERALNYM LECIE! – zachęca Karolina Adamczyk, dyrektor festiwalu.

[/fusion_text][fusion_button link=”https://kameralnelato.pl/download/kameralne_lato_plakat_2019.jpg” target=”_blank” alignment=”center” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” color=”custom” button_gradient_top_color=”#ffffff” button_gradient_bottom_color=”#ffffff” button_gradient_top_color_hover=”#ffffff” button_gradient_bottom_color_hover=”#ffffff” accent_color=”#fdb813″ accent_hover_color=”#fdb813″ type=”flat” border_width=”1″ size=”large” stretch=”yes” shape=”square” icon_position=”left” icon_divider=”no” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″]POBIERZ PLAKAT[/fusion_button][fusion_separator style_type=”none” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” sep_color=”rgba(224,222,222,0)” top_margin=”10″ bottom_margin=”10″ alignment=”center” /][fusion_text]

***

12. edycja KAMERALNEGO LATA odbędzie się w dniach 6 – 13 lipca 2019 r.

Organizatorem wydarzenia jest FILMFORUM, a głównym współorganizatorem Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu.

Współorganizatorami wydarzenia są także: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz ŁAŹNIA – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.

KAMERALNE LATO objęte jest mecenatem: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji KulturyMiasta RadomPolskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Stowarzyszenia Autorów ZAIKS.

Towarzyszące Festiwalowi działania edukacyjne wspiera Program Unii Europejskiej ERASMUS+.

Partnerem logistycznym przedsięwzięcia jest KIA Plejada, partnerem technologicznym CANON, partnerami edukacyjnymi: American Corner Radom, Miejski Ośrodek Kultury AMFITEATR i Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu.

Partnerzy branżowi tegorocznej edycji to: Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Krajowa Izba Producentów AudiowizualnychMazovia Warsaw Film Commission oraz StoryLab.pro.

Sponsorem Festiwalu jest Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki w Warszawie.

W działaniach organizacyjnych wesprą Festiwal: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA w Radomiu oraz Mazowiecki Instytut Kultury.