Ola Niepsuj zaprojektowała plakat 12. edycji KAMERALNEGO LATA

Fotografia ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego.

Tegoroczna edycja KAMERALNEGO LATA odbędzie się pod hasłem ROZMAWIAJMY. Identyfikację wizualną festiwalu zaprojektowała Ola Niepsuj – ceniona i nagradzana ilustratorka i graficzka, którą wyróżnia unikalne łączenie tradycyjnych technik z rysunkiem cyfrowym i eklektyczne kolaże.

– Kontynuując koncepcję programową festiwalu, bazującą na społecznym i humanistycznym wymiarze sztuki filmowej, zdecydowaliśmy, że w tym roku KAMERALNEMU LATU towarzyszyć będzie hasło ROZMAWIAJMY. Tym razem kreację przekazu powierzyliśmy artystce, która swoją twórczością zdobywa szerokie uznanie w kraju i zagranicą, nagradzanej na prestiżowych wystawach i przez renomowane światowe organizacje, w tym „Society Illustrators NYC”. Prace Oli Niepsuj kilkukrotnie wyróżniono w prestiżowym wydawnictwie „American Illustration” i nie raz nagrodzono złotem w konkursie Klubu Twórców Reklamy. – podkreśla Ada Bogdziewicz, dyrektor artystyczna festiwalu, członek zarządu FILMFORUM.

W dobie smartfonów i dominacji mediów społecznościowych świat cierpi na deficyt rozmowy. Rozmowy prawdziwej, rozmowy głębokiej, rozmowy w cztery oczy. Obserwujemy młodzież, która woli rozmawiać skrywając się za ekranem telefonu lub komputera, ponieważ konwersacja z żywym człowiekiem w świecie rzeczywistym jest niewygodna. To coraz bardziej powszechne zjawisko. Faktem jest, że w świecie mediów społecznościowych człowiek staje się coraz bardziej aspołeczny. Cyber-zagrożenia i uzależnienia cyfrowe są jednym z tematów przewodnich warsztatów filmowych KAMERALNEGO LATA. Brakuje nam rozmów prowadzonych bez pośpiechu, dla czystej przyjemności komunikacji z drugim człowiekiem. Bywa, że uciekamy od tematów głębokich, budujemy powierzchowne relacje, a prawdziwe i ważne rozmowy z kilkorgiem przyjaciół zamieniamy na small talks z setkami przypadkowych, czasem znanych bardzo powierzchownie lub całkiem obcych, osób.

Chcemy, by nasz festiwal skłaniał do rozmowy. ROZMAWIAJMY o magii kina, o mądrej rozrywce, o katarktycznej roli sztuki i jakże ważnej funkcji filmu w rozwoju człowieka. ROZMAWIAJMY o pięknych historiach i pięknych bohaterach. O tym, co w kinie „piszczy” i które projekcje nas dotykają, poruszają prawdziwe emocje, nie pozostawiają obojętnym. ROZMAWIAJMY o wartościowych filmach, które zostają z nami jeszcze długo po tym, jak wyjdziemy z ciemnej sali kinowej. Ale ROZMAWIAJMY też na tematy trudne. Miejmy odwagę przełamywać tabu i dotykać kwestii istotnych. Nie bójmy się konfrontacji z wyzwaniami. Po prostu ROZMAWIAJMY ze sobą zawsze i mimo wszystko. Festiwale łączą ludzi. Niech i tak będzie na KAMERALNYM LECIE! – zachęca Karolina Adamczyk, dyrektor festiwalu.

[/fusion_text][fusion_button link=”https://kameralnelato.pl/download/kameralne_lato_plakat_2019.jpg” target=”_blank” alignment=”center” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” color=”custom” button_gradient_top_color=”#ffffff” button_gradient_bottom_color=”#ffffff” button_gradient_top_color_hover=”#ffffff” button_gradient_bottom_color_hover=”#ffffff” accent_color=”#fdb813″ accent_hover_color=”#fdb813″ type=”flat” border_width=”1″ size=”large” stretch=”yes” shape=”square” icon_position=”left” icon_divider=”no” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″]POBIERZ PLAKAT[/fusion_button][fusion_separator style_type=”none” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” sep_color=”rgba(224,222,222,0)” top_margin=”10″ bottom_margin=”10″ alignment=”center” /][fusion_text]

***

12. edycja KAMERALNEGO LATA odbędzie się w dniach 6 – 13 lipca 2019 r.

Organizatorem wydarzenia jest FILMFORUM, a głównym współorganizatorem Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu.

Współorganizatorami wydarzenia są także: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz ŁAŹNIA – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.

KAMERALNE LATO objęte jest mecenatem: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji KulturyMiasta RadomPolskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Stowarzyszenia Autorów ZAIKS.

Towarzyszące Festiwalowi działania edukacyjne wspiera Program Unii Europejskiej ERASMUS+.

Partnerem logistycznym przedsięwzięcia jest KIA Plejada, partnerem technologicznym CANON, partnerami edukacyjnymi: American Corner Radom, Miejski Ośrodek Kultury AMFITEATR i Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu.

Partnerzy branżowi tegorocznej edycji to: Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Krajowa Izba Producentów AudiowizualnychMazovia Warsaw Film Commission oraz StoryLab.pro.

Sponsorem Festiwalu jest Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki w Warszawie.

W działaniach organizacyjnych wesprą Festiwal: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA w Radomiu oraz Mazowiecki Instytut Kultury.