Przejdź do treści

Prezentujemy opiekunów artystycznych warsztatów ABC PRACY Z KAMERĄ

Mazowieckie Warsztaty Filmowe ABC PRACY Z KAMERĄ zaczynamy już 8 lipca! Kto w tym roku będzie czuwał nad procesem twórczym grup warsztatowych?

Opieka nad warsztatami filmowymi ABC PRACY Z KAMERĄ to nie tylko prowadzenie młodzieży przez proces powstawania filmu, którego efektem są etiudy filmowe tworzone przez każdą z grup. To także realizacja profilaktycznej misji festiwalu poprzez angażowanie młodych ludzi w działania kreatywne oraz oddanie im głosu w sprawie zagrożeń, jakie oni sami widzą w uzależnieniach od używek.

Dlatego tak bardzo cieszy nas, że pod swoje skrzydła po raz kolejny warsztatowiczów i warsztatowiczki wezmą Marek Pawlikowski oraz Kuba Bastkowski! Obaj, zanim zaczęli zajmować się edukacją filmową młodzieży, sami stawiali swoje pierwsze filmowe kroki na warsztatach organizowanych przez Stowarzyszenie FILMFORUM. Dziś jako młodzi, ale już doświadczeni filmowcy, nie tylko przekażą początkującym filmowcom techniczną wiedzę potrzebną do nakręcenia filmu, ale również stworzą przestrzeń do wyrażenia własnego zdania i dyskusji.

Dla tych, którzy jeszcze o nich nie słyszeli, mamy garść informacji:

Marek Pawlikowski – absolwent studiów paryskiej Sorbony z zakresu reżyserii oraz produkcji filmowej. Na przestrzeni lat stworzył wiele krótkich metraży, animacji, teledysków oraz reklam. Wraz z Karimem Kouranim założył we Francji stowarzyszenie filmowe Kinographe. Aktualnie zajmuje się rozwijaniem startupów w Wielkiej Brytanii.

Kuba Bastkowski – montażysta filmów fabularnych, seriali oraz teledysków dla znanych i offowych twórców. Zmontowany przez niego serial „Motherland” wygrał CPH:DOX oraz był nominowany do Europejskich Nagród Filmowych. A short „Mój brat rybak” wygrał 46. FPFF w Konkursie Filmów Krótkometrażowych. Przy pracy lubi doładować się cukrem – czekoladą, żelkami i lodami 🤫

Mazowieckie Warsztaty Filmowe ABC PRACY Z KAMERĄ odbędą się w Radomiu w dniach 8-13 lipca 2024 r. Etiudy zrealizowane przez uczestników i uczestniczki zobaczymy ostatniego dnia podczas gali zakończenia programów edukacyjnych.

***

Głównym organizatorem Międzynarodowych Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Zadanie publiczne dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Zrealizowano w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Województwa Mazowieckiego.

Współorganizator: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej.

Partnerzy: Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu, Miejski Ośrodek Kultury AMFITEATR – Pracownia Nowych Mediów.