Przejdź do treści

Reklamy społeczne zrealizowane przez młodzież w ramach warsztatów ABC pracy z kamerą

ABC pracy z kamerą

Tegoroczne mazowieckie warsztaty ABC pracy z kamerą odbyły się 2-8 lipca w Radomiu. Młodzi pasjonaci sztuki filmowej mogli nie tylko doświadczyć pracy na planie filmowym, ale również uczestniczyć w ciekawych warsztatach, debatach oraz projekcjach filmowych.

Młodzież, która wzięła udział w projekcie, miała okazję spotkać się z aktorką Małgorzatą Potocką, uczestniczyć w debacie na temat zdrowia psychicznego oraz zrealizować szereg praktycznych ćwiczeń filmowych. Efektem kreatywnych działań było napisanie i zrealizowanie dwóch reklam społecznych, dotyczących profilaktyki uzależnień, w tym uzależnienia od alkoholu.

Etiudy przedstawiają historie młodych ludzi, którzy nie potrafią wyzwolić się z nałogu. Zachęcamy do obejrzenia warsztatowych filmów.

Dramat | ABC pracy z kamerą

„Dramat” to film opowiadający o młodym aktorze, który zmaga się z depresją i uzależnieniem od alkoholu. W filmie poznajemy go od sceny w szatni, gdzie widać jego okaleczone ręce. Później obserwujemy jego występ na scenie. Film kończy się zaskakującą pomyłką.

Detoks | ABC pracy z kamerą

Laura jest uzależniona od alkoholu. Jedyną osobą, która stara się jej pomóc jest jej starsza siostra. Pewnego dnia Laura umawia się na randkę w nadziei, że będzie to jej punkt zwrotny w trudnym nałogu.


Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Zadanie publiczne dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Zrealizowano w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Województwa Mazowieckiego.

Współorganizatorem projektu jest Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej.

Projekt współfinansuje Miasto Radom.

Partnerami projektu są: Amfiteatr. Miejski Ośrodek KulturyFulbright PolandEducationUSA Poland i Canon Polska.