Przejdź do treści

Rekrutacja na warsztaty KAMERALNEGO LATA

Zapraszamy osoby pragnące poznać sztukę tworzenia filmów do udziału w jednym z dwóch cyklów warsztatowych, przygotowanych z myślą zarówno o osobach nie posiadających doświadczenia, jak i początkujących twórcach filmowych.

KAMERALNE LATO od pierwszej edycji rozwija działalność edukacyjną, umożliwiając młodym ludziom bezpośredni kontakt z branżą filmową i specyfiką pracy w ekipie filmowej. W 2019 roku KAMERALNE LATO zaprezentuje dwa cykle warsztatowe skierowane do osób o różnych kompetencjach wyjściowych.

Cykl warsztatowy pod nazwą ABC PRACY Z KAMERĄ jest programem edukacyjnym dla początkujących, pozwalającym na poznanie świata filmowego i specyfiki pracy w różnych profesjach filmowych. Z kolei międzynarodowe WARSZTATY FILMOWE KAMERALNEGO LATA umożliwią osobom posiadającym już pierwsze doświadczenia w tworzeniu filmów rozwijanie pasji oraz zdobywanie wiedzy i umiejętności w wyjątkowej, wakacyjnej atmosferze, poznanie osób o podobnych zainteresowaniach pochodzących z Francji, Włoch i Niemiec, a także przygotowanie własnej krótkometrażowej produkcji w kompleksowy sposób: od pomysłu do premiery, w oparciu o profesjonalne zaplecze technologiczne przygotowane przez firmę CANON i możliwość współpracy z wykwalifikowanymi specjalistami z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

WARSZTATY FILMOWE

Termin:
7-14 lipca 2019 r.

Wiek uczestników:
od 18 do 30 lat

Termin zgłoszeń:
20 czerwca 2019 r.

Warsztaty przeznaczone są dla młodych ludzi zainteresowanych zdobywaniem doświadczeń w branży filmowej. Z uwagi na obecność gości z Francji, Włoch i Niemiec,  większość zajęć warsztatowych będzie prowadzona w języku angielskim.

Specjaliści branży filmowej przeprowadzą uczestników przez kolejne etapy produkcji filmu – od pomysłu do premiery. Uczestnicy pod okiem profesjonalistów zrealizują własne reklamy o tematyce społecznej, poruszające zagadnienia takie, jak: zagrożenia związane ze spożywaniem alkoholu i zażywaniem substancji psychoaktywnych, bezpieczeństwo na drodze, przemoc w rodzinie, agresja i przemoc rówieśnicza, cyber-zagrożenia i uzależnienia cyfrowe.

Warsztaty KAMERALNEGO LATA są unikalną okazją do współpracy ze specjalistami z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, którzy udzielą uczestnikom wsparcia logistycznego i merytorycznego.

Warsztaty odbywać się będą m.in. w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu i w wybranych obiektach festiwalowych. Premiera filmów powstałych w ramach warsztatów odbędzie się 13 lipca na profesjonalnej sali kinowej.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają uczestnikom zakwaterowanie i częściowe wyżywienie.

Partnerem wspierającym warsztaty i zapewniającym nowoczesny sprzęt do realizacji materiałów filmowych jest firma CANON.

ABC PRACY Z KAMERĄ

Termin:
8-13 lipca 2019 r.

Wiek uczestników:
od 14 do 20 lat

Termin zgłoszeń:
26 czerwca 2019 r.

Warsztaty przeznaczone są dla osób stawiających pierwsze kroki w przygodzie z filmem. Uczestnicy warsztatów poznają tajniki pracy na planie filmowym – charakter pracy osób pracujących zarówno przed, jak i za kamerą.

Program składać się będzie z cyklu kilkugodzinnych zajęć, podczas których młodzież będzie miała okazję zarówno uczestniczyć w spotkaniach z profesjonalistami, jak i spróbować swoich sił w praktycznych ćwiczeniach ze sprzętem filmowym.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy nie zapewniają zakwaterowania i wyżywienia. Warsztaty prowadzone będą w języku polskim.

Warsztaty ABC PRACY PRZED KAMERĄ będą realizowane m.in. w nowoczesnej Pracowni Nowych Mediów „Kuźni Artystycznej” Miejskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr”, przestrzeń użyczy uczestnikom także Łaźnia – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.

Warsztaty ABC PRACY Z KAMERĄ są otwartym przedsięwzięciem kulturalno-profilaktycznym stanowiącym element Mazowieckiego Programu Profilaktyki Społecznej, współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Współorganizatorem projektu jest American Corner Radom. Wydarzenie realizowane przy wsparciu Ambasady USA w Warszawie.

***

12. edycja KAMERALNEGO LATA odbędzie się w dniach 6 – 13 lipca 2019 r.

Organizatorem wydarzenia jest FILMFORUM, a głównym współorganizatorem Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu.

Współorganizatorami wydarzenia są także: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz ŁAŹNIA – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.

KAMERALNE LATO objęte jest mecenatem: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji KulturyMiasta RadomPolskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Stowarzyszenia Autorów ZAIKS.

Towarzyszące Festiwalowi działania edukacyjne wspiera Program Unii Europejskiej ERASMUS+.

Partnerem logistycznym przedsięwzięcia jest KIA Plejada, partnerem technologicznym CANON, partnerami edukacyjnymi: American Corner Radom, Miejski Ośrodek Kultury AMFITEATR i Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu.

Partnerzy branżowi tegorocznej edycji to: Krajowa Izba Producentów AudiowizualnychMazovia Warsaw Film Commission oraz StoryLab.pro.

Sponsorem Festiwalu jest Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki w Warszawie.

W działaniach organizacyjnych wesprą Festiwal: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA w Radomiu oraz Mazowiecki Instytut Kultury.