Przejdź do treści

SCRIPTMARKET.PRO – sekcja branżowa podczas KAMERALNEGO LATA

13. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO to nie tylko seanse filmowe, ale również branżowe wykłady, szkolenia, warsztaty, panele i pitchingi, w tym roku odbywające się w ramach inicjatywy pod nazwą SCRIPTMARKET.PRO. Poniżej przedstawiamy szczegółowy program tej sekcji oraz projekty zakwalifikowane na pitchingi.

SCRIPTMARKET.PRO to wydarzenie adresowane do młodej branży audiowizualnej, stanowiące platformę do nawiązywania współpracy w zakresie produkcji i koprodukcji pełnometrażowych filmów fabularnych, ze szczególnym uwzględnieniem projektów mikrobudżetowych, realizowanych przez młodych reżyserów i producentów kreatywnych.

Wydarzenie stwarza sprzyjające warunki do wymiany wiedzy, kontaktów, doświadczeń i dobrych praktyk pomiędzy młodymi scenarzystami, reżyserami, producentami oraz przedstawicielami instytucji finansujących produkcję filmową, służące budowaniu kompetencji niezbędnych do planowania wspólnych działań.

Radom z roku na rok staje się miastem coraz bardziej przychylnym filmowcom. Działania lokalnych pasjonatów i aktywistów w połączeniu z coraz bardziej rozpoznawalną marką radomskiego festiwalu filmowego – KAMERALNEGO LATA – sprawiają, że Radom, ze swoim bogatym zapleczem różnorodnych lokacji ma szansę stać się ważnym ośrodkiem polskiej produkcji filmowej, rozpoznawalnym wśród młodych twórców i producentów.

W tym roku organizatorzy przygotowali 3-dniowy program wypełniony seminariami szkoleniowymi, panelami i pitchingami, na których młodzi twórcy będą przedstawiać swoje projekty.

PROJEKTY ZAKWALIFIKOWANE NA TEGOROCZNE PITCHINGI

Na tegoroczne pitchingi zakwalifikowało się 15 projektów – 12 projektów scenariuszy oraz 3 projekty filmów w developmencie.

Projekty scenariuszowe:
– Agata Rotten Burdajewicz – „Kinderpunk”
– Aleksandra Panisko, Łukasz Olszacki – „Jak zostać babcią?”
– Bohdan Rybka, Yevhenii Yanytskyi, Yuliia Savchenko – „Lekcja literatury”
– Jarek Tokarski – „Mizerna Cicha”
– Natalia Nylec – „Sześciu wściekłych ludzi”
– Marek Ułan-Szymański – „Duchy moich przodków”
– Przemysław Drążek – „Dokąd chcesz”
– Rafał Łysak – „Tanatos” – Stefan Łazarski
– „Winowajca” – Szymon Serej – „Owce i lis”
– Tadeusz Meszko – „Ciemno wszędzie”
– Witold Wyrwa – „Życie z każdym oddechem”

Projekty filmowe w developmencie:
– „Hela” – scen. i reż. Anna Kasperska (osoba reprezentująca Rafał Sakowski)
– „Wiedźma” – scen. Bartosz Łuniewski, reż. Tadeusz Chudy (osoba reprezentująca Rafał Sakowski) – „Chyba w 90-tym” – scen. Maciej Hydr (osoba reprezentująca Aleksandra Kardynał)
Miejsce: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA, ul. Kopernika 1
Termin: 13-15 sierpnia 2020 r.
Organizator: Stowarzyszenie FILMFORUM
Partnerzy: Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Mazovia Warsaw Film Commission

Program SCRIPTMARKET.PRO

Głównym organizatorem Ogólnopolskich Spotkań Filmowych jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Wydarzenie jest jedynym festiwalem filmowym w Polsce organizowanym w ścisłej współpracy z polskimi służbami mundurowymi, w tym przede wszystkim z Komendą Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu. Współorganizatorami wydarzenia są: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz ŁAŹNIA – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Festiwal współfinansują: Miasto RadomPolski Instytut Sztuki Filmowej oraz Stowarzyszenie Autorów ZAIKS.

Partnerami organizacyjnymi festiwalu są: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA w Radomiu oraz Mazowiecki Instytut Kultury.

Partnerem technologicznym festiwalu jest Canon, a partnerem logistycznym KIA Plejada.

Towarzyszące Festiwalowi działania edukacyjne wspiera Program Unii Europejskiej ERASMUS+.

Projekt „SCRIPTMARKET.PRO – networking młodej branży filmowej” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.