Jarosław Basaj
Skoncentrowany na działaniu. Stworzył kameralne kino w Zespole Szkół Budowlanych w Radomiu, gdzie jest też nauczycielem języka polskiego i wychowawcą; realizuje tam m.in. Akademię Filmową dla Uczniów i Filmowy Klub Nauczyciela. Uhonorowany Nagrodą PISF w dziedzinie edukacji filmowej (2015). Wchodzi w skład Zespołu Edukatorów Filmowych ZEF. Juror festiwali filmowych KinoLub (2021), Kino w Trampkach (2021), Ale Kino (2015). Prowadzi warsztaty filmowe oraz prelekcje w kinach, m.in. w ramach Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej KinoSzkoła czy jako lider Filmoteki Szkolnej w województwie mazowieckim. W Pracowni Nowych Mediów w Radomiu stworzył warsztaty animacji poklatkowej. Jest trenerem w ogólnopolskich projektach związanych z edukacją medialną, np.: Asy Internetu Fundacji Szkoła z Klasą i firmy Google, Lekcja:Enter Fundacji Orange, FRSI i Instytutu Spraw Publicznych, Cybernauci Fundacji Nowoczesna Polska. Od 2004 roku organizuje i prowadzi warsztaty dziennikarskie „Festiwalowa” podczas Międzynarodowych Festiwali Gombrowiczowskich. Jest autorem scenariuszy lekcji dostępnych na stronach Legalna Kultura oraz Edukacja Filmowa. Współpracuje z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Kadry Kierowniczej Oświaty jako współorganizator corocznych Konferencji i Kongresów. Prowadzi szkolenia dla Rad Pedagogicznych. Inspiruje uczniów, nauczycieli i rodziców do mądrego korzystania z aplikacji i smartfonów. Doskonali umiejętności komunikacyjne i traktuje technologię jako narzędzie, a nie cel zajęć.
Bartosz Bednarczyk
Urodzony w 1984 roku w Radomiu. Jest absolwentem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Prawa. Mimo, że wyjechał na studia z Radomia, wrócił bo jest to jego miejsce na ziemi. Zawodowo od ponad dekady zajmuje się produkcją filmów dokumentalnych oraz widowisk o tematyce historycznej. Jest współtwórcą i właścicielem Wytwórni Filmów i Widowisk Historycznych VIS. Na swoim koncie ma kilkanaście filmów dokumentalnych i ponad 200 widowisk historycznych w całej Polsce. Przez 10 lat pełnił funkcję komendanta hufca ZHP Radom-Miasto, a obecnie jest Zastępcą Naczelniczki ZHP ds. relacji zewnętrznych.
Od 14 lat jest szefem sztabu i organizatorem radomskich finałów WOŚP podczas których zebrano już grubo ponad 3 miliony złotych.
Jest fanem podróży i poznawania ludzi. Jeśli chodzi o kino lubi skrajności – z jednej strony filmy historyczne, a z drugiej science-fiction.
Maciej Dominiak
Producent, menadżer projektów. Współtwórca Stowarzyszenia FILMFORUM. Specjalista w zakresie zarządzania finansowego, monitoringu budżetów, obsługi organizacyjno-finansowej i zasad sprawozdawczości w realizacji projektów. Koordynator i ekspert projektów UE, organizator międzynarodowych szkoleń dla branży IT/ICT/multimedia. Producent m.in. CINEMAFORUM – Międzynarodowego Forum Filmów Krótkometrażowych, WAMA Film Festival, Europejskiego Festiwalu Młodego Kina, Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO. Pomysłodawca Konkursu Scenariuszowego AKSON STUDIO & FILMFORUM.PL. Koordynator techniczny 65. Światowego Festiwalu Kina Niezależnego UNICA. Dziennikarz (CINEMA, KINO). Prezes zarządu (2006-2010) oraz dyrektor artystyczny (2010-2012) Fundacji Edukacji i Sztuki Filmowej LATERNA MAGICA. Od 2005 roku związany z Pomorską Fundacją Filmową w Gdyni (Festiwal Filmowy w Gdyni, Festiwal Filmów Ukraińskich). Absolwent Wydziału Historycznego i Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studium Realizacji Telewizyjnej. W 2019 r. otrzymał odznakę honorową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
Piotr Dylewski
Przed podjęciem studiów reżyserskich w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ w Katowicach studiował psychologię. Obecnie pracuje jako reżyser filmowy w Warszawie. Z sukcesem wyprodukował swój debiut fabularny Zgniłe uszy, który zdobył nagrodę dla najlepszego filmu na Columbus International Film & Animation Festival 2020, Ultra Indie Award na Woodstock Film Festival 2020, Nagrodę dla najlepszego filmu zagranicznego na Breckenridge Film Festival 2020, Nagrodę za scenariusz na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film 2019, a także Nagrodę im. Jana Machulskiego 2020 za najlepszą reżyserię.
Natalia Hluzow
Absolwentka kulturoznawstwa i Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego, która ma na swoim koncie produkcję wielokrotnie nagradzanych filmów krótkometrażowych („Ryszard”, „Kiedy ranne wstają zorze”, „Zabicie ciotki” etc.) oraz dwie książeczki dla dzieci („A jak Asgard”, „B jak Bies”). O kinie pisze od dziecka. Jako dziennikarka filmowa przez wiele lat współpracowała z portalami Antyradio i Radio Zet. Obecnie jest związana z redakcją serwisu film.org.pl. Spektrum jej filmowych upodobań jest nieograniczone i mieszczą się w nim zarówno „Do utraty tchu”, jak i „Thor: Love and Thunder”. Fascynuje się mitologiami świata ze szczególnym naciskiem na nordycką. Poza filmami i serialami, nie wyobraża sobie życia bez włoskiej kawy, kuchni i wina oraz swojego beżowego Rometa.
Marcin Getler
Prezenter radiowy, współtwórca autorskich audycji „Wolna Sobota” i „Nocna Zmiana Rocka” w Radiu Radom. W latach 2019-2020 prowadził cotygodniową audycję „Świeża Muzyka”. Od zawsze związany z muzyką, pracował jako doradca klienta na jednym z najlepiej wyposażonych stoisk muzycznych w kraju. Jest twórcą największej w Europie Środkowej Giełdy Winyli. Obecnie pracuje w MSCDN Wydział w Radomiu, gdzie współtworzy produkcje i programy w tamtejszym V-Logatorium.
Michał Grosiak
Animator wydarzeń filmowych. Od 2008 roku odpowiada za organizację Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO. W latach 2008-2012 Kierownik biura festiwalowego: CINEMAFORUM – Międzynarodowego Forum Filmów Krótkometrażowych, Europejskiego Festiwalu Młodego Kina oraz Festiwalu Polskich Filmów Niezależnych. Członek Offowej Akademii Filmowej przyznającej Nagrody im. Jana Machulskiego. W latach 2010-2012 dyrektor artystyczny Stowarzyszenia FILMFORUM oraz kierownik ds. organizacji technicznej w Fundacji Edukacji i Sztuki Filmowej LATERNA MAGICA. W latach 2013-2018 prowadził działania z zakresu edukacji filmowej w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach. Od 2019 roku realizuje działania z zakresu edukacji filmowej w Miejskim Ośrodku Kultury „Amfiteatr” w Radomiu.
Alicja Gryz-Wasil
Pozytywnie zakręcona i nakręcona na twórcze działanie. Z wykształcenia dziennikarz (studia ukończone na UMCS. Najpierw licencjat: filologia polska ze specjalizacją redaktorsko-medialną, potem magister: dziennikarstwa i komunikacji społecznej). Karierę zawodową rozpoczęła w redakcjach lokalnych mediów. Z powodzeniem prowadziła również swoją firmę „Full color” Studio Promocji. Od ponad dwunastu lat związana z animacją kultury. Najpierw w Pionkowskim CAL, a od ponad siedmiu lat kieruje działem edukacji kulturalnej w MOK Amfiteatr. Ponadto działaczka społeczna włączająca się w mnóstwo działań prospołecznych i aktywizujących jako członek Stowarzyszenia Kobiet „Babia Góra” czy „Projekt Radom”. Podyplomowo ukończyła UW na kierunku menadżer innowacji społecznych oraz UŁ na kierunku zarządzanie kulturą. Realizuje projekty kulturalne na co dzień. Była koordynatorką Radomskich kadr kultury. Jej działalność została doceniona przez Mazowiecki Program Edukacji Kulturalnej – w 2021 roku otrzymała nagrodę za „konsekwentne działania twórcze” oraz nagrodę „Impuls kultury” przyznawaną przez Mazowiecki Instytut Kultury za projekt „Warchoły i chytre baby”. Dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą, szkoląc w programach Fundacji Centrum Cyfrowe i wielu innych. Podczas Ogólnopolskiej Giełdy Projektów wraz z zespołem Pracowni Nowych Mediów poprowadziła szkolenie na zlecenie NCK.
Ewa Kutyła
Urodzona w 1965 roku w Radomiu, jest absolwentką IV Liceum Ogólnokształcącego im. dra T. Chałubińskiego w Radomiu oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, gdzie studiowała pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą. Ukończyła także studia podyplomowe z bibliotekoznawstwa. Jest przewodnikiem PTTK, instruktorem fotografii krajoznawczej i przewodnictwa. Pracowała jako nauczyciel fotografii w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu, a obecnie jest zatrudniona w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Radomiu. Autorka licznych publikacji z zakresu krajoznawstwa i fotografii, współtworzyła opracowania krajoznawcze o Radomiu i okolicach. Brała udział w wielu wystawach, zarówno zbiorowych, jak i indywidualnych. Interesuje się fotografią, krajoznawstwem, turystyką oraz ogrodnictwem, a wolny czas spędza na wędrówkach, wycieczkach rowerowych, spływach kajakowych i podróżach.
Radosław B. Maciąg
Reżyser i dramaturg, absolwent Wydziału Reżyserii Dramatu krakowskiej AST im. Stanisława Wyspiańskiego. Debiutował w Teatrze Studio w Warszawie spektaklem Łaknąć na podstawie dramatu Sarah Kane. Na swoim koncie ma pracę przy kilkunastu produkcjach w kraju i za granicą, w tym na kilku najbardziej prestiżowych scenach w Polsce, m.in. Teatru Wybrzeże w Gdańsku i Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Laureat Nagrody ZAiKS-u podczas 7. edycji festiwalu Forum Młodej Reżyserii za monodram On, inspirowany twórczością S.I. Witkiewicza, oraz Nagrody Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego za najlepszą pracę magisterską w dziedzinie teatru i sztuk performatywnych w sezonie 2019/2020 (II miejsce). Jako autor otrzymał w sezonie 2022/2023 stypendium MKiDN, w efekcie czego powstał jego debiutancki dramat biograficzny Tęsknię za domem, w 2024 roku zakwalifikowany do finału Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. W latach 2020–2024 roku pełnił funkcję Sekretarza Literackiego Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, gdzie z sukcesami rozwijał swoją praktykę reżyserską i dramaturgiczną (m.in. Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku, Kto się boi Virginii Woolf). Prywatnie miłośnik filozofii wschodu, psychologii, neuronauki oraz kolarstwa długodystansowego.
Marek Pawlikowski
Absolwent paryskiej Sorbony na studiach magisterskich (produkcja i reżyseria), autor krótkich metraży, animacji, teledysków oraz reklam. Wraz z Karimem Kouranim założył we Francji stowarzyszenie filmowe Kinographe. Edukator filmowy na festiwalach międzynarodowych od 2015 roku, członek stowarzyszenia Filmforum. Aktualnie zajmuje się rozwijaniem startupów w Wielkiej Brytanii.
Rafał Sadowski
Absolwent dziennikarstwa Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. Jako producent filmowy, reżyser i operator, stworzył wiele teledysków i projektów muzycznych. Wielokrotnie uczestniczył w warsztatach „Kameralne Lato”, a w 2011 roku pełnił rolę opiekuna jednej z grup warsztatowych. Pracuje w MSCDN Wydział w Radomiu, gdzie współtworzy produkcje i programy w tamtejszym V-Logatorium.
Piotr Simon
Absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalista w zakresie organizacji i produkcji wystaw, spektakli teatralnych, koncertów i podróży motywacyjnych. Producent międzynarodowych projektów promujących polskie wzornictwo i modę na europejskich targach specjalistycznych. Brał udział w organizacji kilkunastu wystaw i konferencji z zakresu designu, realizowanych na rzecz instytucji samorządowych i sektora prywatnego. Był zaangażowany w organizację licznych wydarzeń kulturalnych, m.in. w ramach festiwali: Transatlantyk i Animator. Organizator spektakli, koncertów i konferencji produkowanych na zlecenie kontrahentów korporacyjnych. Współzałożyciel specjalistycznego biura podróży, w ramach którego zrealizował wyjazdy motywacyjne w kilkudziesięciu krajach świata. Od 2016 Kierownik Produkcji WAMA Film Festiwal w Olsztynie i Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO. W latach 2016-2018 Koordynator, a od 2019 roku Dyrektor Organizacyjny CINEMAFORUM – Międzynarodowego Forum Filmów Krótkometrażowych w Warszawie
Szymon „Fotak” Wykrota
Szef działu fotograficznego w Rekord Grupie Mediowej. Poza oczywistym atrybutem, jakim jest aparat, jego charakterystyczne dready, nieodłączny rower i plecak towarzyszą większości miejskich wydarzeń. Pasjonat muzyki, kultury i sztuki. Fotografię wyssał z mlekiem matki, od dziecka przebywając w studiu fotograficznym swoich rodziców. Zrobił w życiu niezliczoną liczbę zdjęć. Od kilkunastu lat non stop za obiektywem. Potrafi dostrzec i wydobyć piękno nawet z najbrzydszych zakamarków miasta. Wciśnie się w mysią dziurę, byle zdobyć dobre ujęcia. Uwiecznił na swoich fotografiach prawie dwie dekady z życia miasta, a dzięki swoim cyklom fotograficznym zachował miejsca, które już zniknęły. Oprócz pracy fotoreportera i ojca na pełen etat razem z najbliższymi tworzy Fotak Studio – rodzinną pracownię fotograficzną z ponadpięćdziesięcioletnią tradycją.