Przejdź do treści

Znamy termin 13. edycji KAMERALNEGO LATA

13. edycja Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO w Radomiu odbędzie się w dniach 9-15.08.2020 r.

Drodzy Przyjaciele Festiwalu KAMERALNE LATO!

Obecne warunki zmuszają cały świat, nie tylko branżę filmową, do przeorganizowania swoich kalendarzy. Wszyscy jesteśmy bardzo stęsknieni za dawnym życiem kulturalnym i dlatego postanowiliśmy dać Wam jego namiastkę. Stosując się do obowiązujących wytycznych, dotyczących bezpieczeństwa naszych gości i widzów, przenosimy Festiwal na drugi tydzień sierpnia. Zapraszamy Was serdecznie do Radomia w dniach 9-15.08.2020 r.

Tegoroczna edycja Festiwalu będzie dotyczyła profilaktyki społecznej w nieco szerszym niż dotychczas znaczeniu. Troska o bezpieczeństwo zawsze była jedną z kluczowych kwestii obecnych w programie KAMERALNEGO LATA, ale obecnie nabiera ona nowego wymiaru.

W obliczu pandemii i zmagań z COVID-19 program KAMERALNEGO LATA nie pozostanie na te kwestie obojętny. Gwarantujemy, że wszystkim naszym gościom zapewnimy nie tylko najlepszą ochronę, ale także dostęp do wiedzy związanej z profilaktyką dotyczącą zmagań z wirusem SARS-CoV-2. Wasze dobro zawsze było i będzie dla nas na pierwszym miejscu. Mamy nadzieję, że Festiwal będzie mógł odbyć się w zaplanowanym terminie. Będziemy informować Was na bieżąco o wszelkich zmianach, jeśli takie będą musiały zostać wprowadzone.

Myślami jesteśmy z Wami i trzymamy kciuki, żebyśmy mogli spotkać się w sierpniu.

Zespół Organizacyjny
13. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO w Radomiu

***

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie FILMFORUM, a głównym współorganizatorem Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu. Współorganizatorem wydarzenia jest także ŁAŹNIA – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Projekt współfinansują: Miasto Radom oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Towarzyszące Festiwalowi działania edukacyjne wspiera Program Unii Europejskiej ERASMUS+.

Partnerem logistycznym przedsięwzięcia jest KIA Plejada, partnerem technologicznym CANON, partnerami edukacyjnymi: American Corner Radom, Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu i Miejski Ośrodek Kultury AMFITEATR.

Sponsorem Festiwalu jest Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki w Warszawie.

W działaniach organizacyjnych wspierają Festiwal: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA w Radomiu oraz Mazowiecki Instytut Kultury.