Przejdź do treści

Zostań wolontariuszem KAMERALNEGO LATA!

Do współpracy przy organizacji 12. edycji festiwalu filmowego KAMERALNE LATO poszukujemy energicznych, zaangażowanych i kreatywnych wolontariuszy z pozytywnym i pełnym pasji podejściem w wykonywaniu powierzonych zadań. Propozycja skierowana jest do wszystkich, którzy chcą przez festiwalowy tydzień brać czynny udział w organizacji dużej imprezy filmowej oraz obcować z gwiazdami ekranu i uznanymi postaciami polskiej kultury.

Wolontariat przy 12. Ogólnopolskich Spotkaniach Filmowych KAMERALNE LATO stwarza niepowtarzalną szansę na zdobycie doświadczeń związanych z koordynacją pracy zespołu i kreatywnym działaniem w grupie. To propozycja dla osób z pozytywną energią, interesujących się filmem i organizacją wydarzeń kulturalnych, które chciałyby wziąć udział w prestiżowym wydarzeniu. Pozwala wykazać się zaradnością i samodzielnością oraz poznać kulisy pracy w branży artystycznej.

Podczas festiwalu wolontariusze mają możliwość zaangażowania się w kilka obszarów tematycznych, takich jak: obsługa biura festiwalu, wsparcie organizacyjne, praca w biurze prasowym, pomoc techniczna przy projekcjach, konferencjach branżowych i warsztatach filmowych oraz opieka nad gośćmi zagranicznymi.

Po zakończeniu rekrutacji zakres i termin działań zostanie indywidualnie dostosowany do każdego z wolontariuszy.

Wolontariat przy naszym festiwalu to sprawdzony sposób na rozpoczęcie pracy w branży filmowej. Wiele osób tak właśnie rozpoczęło karierę menadżera lub animatora kultury. To także okazja przyjrzenia się pracy w szeroko pojętym sektorze kreatywnym, wzięcia udziału w prestiżowym wydarzeniu, poznania nowych ludzi i spotkania osób znanych z ekranu kinowego.

Jest to również znakomita okazja do odbycia atrakcyjnych praktyk studenckich lub stażu zawodowego, zdobycia cennego doświadczenia w pracy przy tego typu wydarzeniach w przyjemnej, inspirującej atmosferze.

Wolontariusze otrzymają oficjalny certyfikat udziału w organizacji 12. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO, zostaną objęci ubezpieczeniem oraz zyskają możliwość uczestnictwa w serii ciekawych wydarzeń artystycznych.

ZGŁOSZENIA

To będzie tydzień pełen wrażeń, nowych znajomości, w tym także międzynarodowych i budowania atmosfery wyjątkowego festiwalu. Wystarczy, że wypełnisz formularz zgłoszeniowy. Zgłoś się i pomóż nam na 7 dni zamienić Radom w mazowiecką stolicę filmu!

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wypełnienia formularza.
Na zgłoszenia czekamy do 24 czerwca 2019 r.

Aby wziąć udział w działaniach zespołu wolontariackiego, trzeba mieć ukończone 18 lat.

Dodatkowych informacji na temat wolontariatu festiwalowego udziela biuro organizacyjne KAMERALNEGO LATA:
tel.: 22 392 03 21
e-mail: biuro@filmforum.pl

Koordynator wolontariatu:
Emilia Bartkowska
tel.: 501 084 438
e-mail: emilia.bartkowska@filmforum.pl

***

12. edycja KAMERALNEGO LATA odbędzie się w dniach 7 – 13 lipca 2019 r.

KAMERALNE LATO objęte jest mecenatem: Ministra Kultury i Dziedzictwa NarodowegoPolskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Miasta Radom.

Partnerzy wydarzeń branżowych to: Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych i StoryLab.pro.

Partnerami edukacyjnymi wydarzenia są: American Corner Radom Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu, partnerem logistycznym jest KIA Plejada, partnerem technologicznym CANON, a partnerami organizacyjnymi: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA w RadomiuKino HELIOS i Mazovia Warsaw Film Commission.