Przejdź do treści

Wybierz darmowe warsztaty lub szkolenia dla siebie! Zgłoś się do 17 czerwca!

KAMERALNE LATO to wyjątkowy festiwal filmowy, na którym warsztaty i szkolenia branżowe mają równie duże znaczenie co konkursy filmowe. W tym roku prowadzimy aż 5 naborów! Na każdy z nich zgłoszenia możesz wysyłać do 17 czerwca. Nie wiesz, na co się zdecydować? Poniżej mamy dla Ciebie ekspresowy przewodnik po tegorocznych sekcjach branżowej i edukacyjnej.

ABC PRACY Z KAMERĄ

Warsztaty dla tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w świecie filmu. Osoby w wieku od 15 do 24 lat pod okiem naszych wspaniałych ekspertów będą mogły wspólnie stworzyć filmy dotykające tematu walki z uzależnieniami. 


TOGETHER – ToGetThere

Międzynarodowe warsztaty filmowe to zajęcia prowadzone w języku angielskim. Młodzież w wieku od 18 do 29 lat z Polski, Niemiec, Węgier i Włoch po wymianie doświadczeń z różnych kultur nakręci reklamy społeczne. 


SCRIPTMARKET.PRO – sesja pitchingowa

Pitching to okazja dla osób, które już mają pomysł na film. Tutaj nie liczy się wiek! Komisja ekspercka składająca się z profesjonalistów z zakresu reżyserii, produkcji, finansowania i dystrybucji oceni przedstawione koncepcje oraz udzieli indywidualnych rad. 


INTERFILMLAB 8.0

Międzynarodowy projekt szkoleniowy obejmujący panele dyskusyjne, case studies, wykłady o europejskim rynku audiowizualnym oraz warsztaty koprodukcyjne z młodymi twórcami z Malty, Norwegii oraz Francji. Program skierowany jest do przedstawicieli branży filmowej w wieku 20-29 lat


XYZ W PRACY Z KAMERĄ

Zajęcia organizowane w ramach projektu „Pracownia A35” dla osób w wieku od 18 do 29 lat, które marzą o realizowaniu własnych projektów społecznych lub działaniu w obszarze edukacji filmowej. Podczas 9 dni festiwalu zapewniamy uczestnikom zakwaterowanie i częściowe wyżywienie.  


Głównym organizatorem Międzynarodowych Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Projekt KAMERALNE LATO dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, a także ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Województwa Mazowieckiego.

Projekt KAMERALNE LATO współfinansują: Gmina Miasta Radom oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Projekty TOGETHER oraz „Pracownia A35” współfinansuje Unia Europejska.

Projekt „SCRIPTMARKET.PRO – networking młodej branży filmowej (5. edycja)” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pozostających w dyspozycji Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w ramach Programu: „Rozwój Sektorów Kreatywnych 2024”.

Organizatorem projektu „INTERFILMLAB 8.0 – program edukacyjny na rzecz zwiększenia konkurencyjności i możliwości eksportowych polskiego przemysłu filmowego (8. edycja) jest Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji – organizacja partnerska konsorcjum The Filmforum Group.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pozostających w dyspozycji Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w ramach Programu: „Rozwój Sektorów Kreatywnych 2024”.

Współorganizatorami wydarzenia są: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz ŁAŹNIA – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.

Partnerami branżowymi festiwalu są: Stowarzyszenie Filmowców PolskichMazowiecki Instytut Kultury, Mazovia Warsaw Film Commission oraz Sekcja Młodych Producentów KIPA.

Partnerzy edukacyjni to: Offener Kanal Magdeburg (Niemcy), Budapest Cultural Center (Węgry), Associazione Cinematografica e Culturale LABORATORIO DEI SOGNI (Włochy).

Partnerami Mazowieckiego Programu Profilaktyki Społecznej są: Miejski Ośrodek Kultury AMFITEATR oraz Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu.

Partnerem logistycznym wydarzenia jest KIA Plejada.

Partnerami organizacyjnymi są: Pracownia Nowych MediówHufiec ZHP Radom-Miasto i Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu.