Przejdź do treści

KAMERALNE LATO strategicznym wydarzeniem dla rozwoju kultury filmowej w Radomiu

fot. Piotr Simon | FILMFORUM

Prezydent Radomia i Dyrektor FILMFORUM podpisali list intencyjny dotyczący rozwoju Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO w latach 2020-2022.

Podczas konferencji prasowej inicjującej 12. edycję KAMERALNEGO LATA Prezydent Miasta Radomia Radosław Witkowski i Maciej Dominiak, Dyrektor Stowarzyszenia FILMFORUM, organizatora festiwalu, podpisali list intencyjny dotyczący strategii rozwoju Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO. Na mocy dokumentu uznano festiwal za inicjatywę strategiczną dla rozwoju kultury filmowej w Radomiu.

– Zdecydowałem o podpisaniu listu intencyjnego, bo chcemy aby najbliższe trzy edycje – w roku 2020, 2021 i 2022 – były zdecydowanie poważniej przez nas potraktowane finansowo – zadeklarował Prezydent Miasta Radomia, Radosław Witkowski– Cieszymy się, że to właśnie nasz Radom jest tym miejscem, które daje szansę młodym twórcom. Radom to doskonałe miejsce, aby rozpoczynać wielką karierę i mam nadzieję, że twórcy, którzy wezmą udział w 12. edycji będą mogli kiedyś powiedzieć, że swoją wielką, międzynarodową karierę filmową zaczynali w naszym mieście.

Gmina Miasta Radom zabezpieczy minimalne, prognozowane na każde z trzech lat wsparcie finansowe w wysokości 100.000 złotych. Z kolei FILMFORUM przygotuje każdą z rocznych edycji przedsięwzięcia w oparciu o stale rozwijaną, autorską koncepcję programową łączącą promocję marki Miasta Radom z upowszechnianiem wartościowej kultury filmowej. W ramach przygotowań i realizacji każdej z trzech rocznych edycji Festiwalu zostaną przeprowadzone kompleksowe działania organizacyjne, zakładające stały rozwój i ewolucję programową festiwalu.

– Walczymy o to, aby KAMERALNE LATO weszło do elitarnego grona ogólnopolskich, ważnych i charakterystycznych pod względem programowym festiwali filmowych – podkreślił Maciej Dominiak, Dyrektor FILMFORUM.

Miasto Radom zobowiązało się do udzielenia merytorycznego i organizacyjnego wsparcia w zakresie działań związanych z przygotowaniem i realizacją KAMERALNEGO LATA. Jest to krok gwarantujący rozwój festiwalu w kolejnych latach i wzmocnienie jego rangi na festiwalowej mapie Polski.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania z konferencji przygotowanego przez Radio Plus:
radioplus.com.pl

Informacja opublikowana w oficjalnym serwisie Miasta Radom:
www.radom.pl

***

12. edycja KAMERALNEGO LATA odbędzie się w dniach 6 – 13 lipca 2019 r.

Organizatorem wydarzenia jest FILMFORUM, a głównym współorganizatorem Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu.

Współorganizatorami wydarzenia są także: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz ŁAŹNIA – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.

KAMERALNE LATO objęte jest mecenatem: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji KulturyMiasta RadomPolskiego Instytutu Sztuki FilmowejSamorządu Województwa Mazowieckiego oraz Stowarzyszenia Autorów ZAIKS.

Towarzyszące Festiwalowi działania edukacyjne wspiera Program Unii Europejskiej ERASMUS+.

Partnerem logistycznym przedsięwzięcia jest KIA Plejada, partnerem technologicznym CANON, partnerami edukacyjnymi: American Corner RadomMiejski Ośrodek Kultury AMFITEATR i Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu.

Partnerzy branżowi tegorocznej edycji to: Krajowa Izba Producentów AudiowizualnychMazovia Warsaw Film Commission oraz StoryLab.pro.

Sponsorem Festiwalu jest Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki w Warszawie.

W działaniach organizacyjnych wesprą Festiwal: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA w Radomiu oraz Mazowiecki Instytut Kultury.