Przejdź do treści

Otwieramy nabór filmów do konkursów KAMERALNEGO LATA – młodzieżowych WYSOKICH LOTÓW i kultowego HYDE PARKU!

WYSOKIE LOTY młodzieżowych produkcji i HYDE PARK będący przestrzenią dla nieskrępowanych wypowiedzi filmowych. Wystartował nabór zgłoszeń do konkursów filmowych KAMERALNEGO LATA.

W 2024 roku w Radomiu czekają nas spore zmiany! FREEDOM Film Festival na dobre wyodrębnił się z KAMERALNEGO LATA, zabierając ze sobą Ogólnopolski i Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych (formularz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj). W ich miejsce wprowadzamy nowy przegląd o charakterze konkursowym – WYSOKIE LOTY skierowane do młodych filmowców poniżej 20. roku życia. Niezmiennie zapraszamy też do nadsyłania zgłoszeń na kultowy HYDE PARK w lekko odświeżonej formule.

Ogólnopolski Konkurs Filmów Młodzieżowych WYSOKIE LOTY

WYSOKIE LOTY to nowa propozycja na KAMERALNYM LECIE skierowana do twórców, którzy przed zakończeniem produkcji swoich filmów nie ukończyli 20. roku życia. Poniżej „dwudziestki” powinny być też same filmy – do konkursu przyjmujemy krótkie metraże do 20 minut. Tematyka, forma, rodzaj i gatunek dzieł są totalnie dowolne. Jedyne ograniczenie (poza czasem trwania materiału) to kraj produkcji. W selekcji mogą wziąć udział wyłącznie filmy wyprodukowane na terytorium Polski w ciągu ostatnich 24 miesięcy, które posiadają polskiego producenta lub koproducenta.

Konkurs Filmów Odrzutowych HYDE PARK

Konkurs, którego żadnemu miłośnikowi KAMERALNEGO LATA nie trzeba przedstawiać.  Tradycyjnie do udziału zapraszamy wszystkich twórców kina nietuzinkowego, przewrotnego, wymykającego się jednoznacznym definicjom, którzy wyprodukowali swoje filmy w Polsce w ciągu ostatnich 24 miesięcy. W ramach odświeżonej formuły wracamy tak naprawdę do korzeni – stawiamy przede wszystkim na krótkie formy (do 10 minut), które komentują świat w sposób komediowy, satyryczny lub parodystyczny.

16. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO, Konkurs Filmów Odrzutowych HYDE PARK, fot. Dominik Musiałek

Jak zgłosić swój film na WYSOKIE LOTY lub HYDE PARK?

By zgłosić swoją radosną twórczość na HYDE PARK lub młodzieżową produkcję na WYSOKIE LOTY, należy:

  1. Dokładnie przeczytać regulamin.
  2. Umieścić film w dowolnym serwisie internetowym umożliwiającym prezentację materiałów filmowych (link może być publiczny lub prywatny).
  3. Przygotować fotos i opis zgłaszanego filmu.
  4. Przygotować zdjęcie i notkę biograficzną reżysera/reżyserki/reżyserów.
  5. Wypełnić formularz na naszej stronie, dokonując wyboru, do którego z konkursów przesyła się zgłoszenie (każdy film można zgłosić tylko do jednego z nich).


Nabór trwa do 26 maja 2024. Nadesłane filmy oceni Komisja Kwalifikacyjna. Wyniki selekcji zostaną ogłoszone do 9 czerwca 2024.

***

Organizatorem 17. Międzynarodowych Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO jest Stowarzyszenie FILMFORUM. Festiwal odbędzie się w Radomiu w dniach 7-13 lipca 2024.