Przejdź do treści

Ogłaszamy termin 16. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO

Co roku w lipcu Radom przeistacza się w mazowiecką stolicę kina. Od 2008 roku nieprzerwanie organizujemy tu Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO. Z radością ogłaszamy termin tegorocznej edycji.

Święto kina w Radomiu

KAMERALNE LATO zaczynało jako niewielkie wydarzenie przeznaczone dla mieszkańców Radomia i okolic. W ciągu 15 lat, dzięki pasji i zaangażowaniu festiwalowej ekipy oraz lokalnej społeczności, instytucji kultury, władz miasta i przedstawicieli branży filmowej, przerodziło się w rozpoznawalne wydarzenie o wymiarze międzynarodowym. Od 2022 roku w ramach KAMERALNEGO LATA organizowane są trzy konkursy filmowe pod wspólnym szyldem FREEDOM Film Festival.

Znamy termin 16. edycji KAMERALNEGO LATA

W 2023 roku niezmienne pozostaną międzynarodowy zasięg i wolnościowy charakter festiwalu, jednocześnie jednak czekają nas kluczowe zmiany. Poinformujemy was o nich już niebawem. Tymczasem z radością ogłaszamy, że 16. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe odbędą się w dniach 2-8 lipca 2023 roku.

***

KAMERALNE LATO to radomski festiwal o wieloletniej tradycji, w ramach którego odbywają się trzy konkursy filmowe, warsztaty dla młodzieży, spotkania branżowe, pokazy i imprezy plenerowe oraz liczne wydarzenia towarzyszące. Szczegółowe informacje o tegorocznej edycji będziemy prezentować na bieżąco na stronie internetowej oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych.