Przejdź do treści

Szukamy wolontariuszy, którzy pomogą nam tworzyć festiwal!

Każdy, kto choć raz doświadczył wolontariatu na KAMERALNYM LECIE, wie, że jest to niezapomniana przygoda z ludźmi, którzy tak samo kochają kino, letnie wydarzenia kulturalne i festiwalową atmosferę.

KAMERALNE LATO to międzynarodowy festiwal, który jeszcze kilka lat temu był małym miejskim wydarzeniem. Teraz to duży, rozpoznawalny event, przyciągający do Radomia ludzi z całej Polski oraz zagranicy. W ramach festiwalu odbywają się dwa konkursy filmowe, warsztaty dla rozpoczynających karierę twórców, szkolenia dla młodej branży filmowej, seanse i imprezy plenerowe z udziałem gwiazd kina oraz liczne wydarzenia towarzyszące. Wolontariat na festiwalu o tak zróżnicowanym programie to nie lada okazja na zdobycie doświadczenia, które spokojnie możesz wpisać w CV, ale i bezpieczna przestrzeń na eksplorację swoich umiejętności oraz poznanie swoich mocnych stron. 

Chcesz dołączyć do grona pozytywnie nakręconych? Zgłoś się na wolontariat na KAMERALNYM LECIE!

Wolontariusze z Krzysztofem Zanussim na gali 16. KAMERALNEGO LATA, fot. Dominik Musiałek

Wolontariat na festiwalu KAMERALNE LATO – jak się zgłosić?

By wziąć udział w naborze, wystarczy zapoznać się z regulaminem i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Jedyne kryteria – ukończone 18 lat i dostępność w zakresie 30 godzin w terminie 6-14 lipca 2024 r. Cenimy też pozytywne nastawienie, motywację do działania, komunikatywność i identyfikowanie się z celami KAMERALNEGO LATA.


Na zgłoszenia czekamy do 24 czerwca 2024. Informacje o wynikach rekrutacji zostaną rozesłane drogą mailową do 26 czerwca 2024.


Głównym organizatorem Międzynarodowych Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, a także ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Województwa Mazowieckiego.

Projekt współfinansują: Gmina Miasta Radom oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Projekt TOGETHER współfinansuje Unia Europejska.

Współorganizatorami wydarzenia są: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz ŁAŹNIA – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.

Partnerami branżowymi festiwalu są: Stowarzyszenie Filmowców PolskichMazowiecki Instytut Kultury oraz Mazovia Warsaw Film Commission.

Partnerzy edukacyjni to: Offener Kanal Magdeburg (Niemcy), Budapest Cultural Center (Węgry), Associazione Cinematografica e Culturale LABORATORIO DEI SOGNI (Włochy).

Partnerami Mazowieckiego Programu Profilaktyki Społecznej są: Miejski Ośrodek Kultury AMFITEATR oraz Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu.

Partnerem technologicznym festiwalu jest CANON i Canon Professional Services (CPS).

Partnerem logistycznym wydarzenia jest KIA Plejada.

Partnerami organizacyjnymi są: Pracownia Nowych MediówHufiec ZHP Radom-Miasto i Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu.