Przejdź do treści

Przedstawiamy opiekunów artystycznych międzynarodowych warsztatów TOGETHER!

Nabór na Międzynarodowe Warsztaty Filmowe TOGETHER – ToGetThere zakończony. Pora zaprezentować, kto będzie czuwał na pracą trzech warsztatowych grup.

Opiekunowie artystyczni Międzynarodowych Warsztatów Filmowych TOGETHER zdążyli zgromadzić wokół siebie niemałe grono zwolenników, dla których obecność Piotrka Dylewskiego i Karima Kouraniego na warsztatach w Radomiu jest gwarancją sporej dawki praktycznej wiedzy, świetnej współpracy, solidnych efektów, a także… dobrej zabawy. Nie mogąc zawieść tegorocznych uczestników, Piotrek i Karim powracają jako opiekunowie TOGETHER. A gdyby tego było mało, w tym roku dołącza do nich Ania Morawiec, która również nie po raz pierwszy

Oto nasza, bardzo dobrze znana stałym bywalcom warsztatów FILMFORUM, trójka wspaniałych opiekunów artystycznych: 

Uwielbiany przez warsztatowiczów Piotr Dylewski –  reżyser filmowy o smykałce edukacyjnej. Jego debiut fabularny „Zgniłe uszy” zdobył wiele nagród na polskich, jak i zagranicznych festiwalach, w tym Nagrodę im. Jana Machulskiego za najlepszą reżyserię. Zanim ukończył Szkołę Filmową im. Krzysztofa Kieślowskiego, studiował psychologię.   

Przenikliwa na wskroś Ania Morawiec – scenarzystka, montażystka i reżyserka, absolwentka Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi oraz Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych na UJ. Autorka kilkunastu krótkometrażowych form fabularnych oraz dokumentalnych. Ślązaczka, wegetarianka i felietonistka. Aktualnie realizuje eseje filmowe i pracuje nad pełnometrażowym debiutem fabularnym.

Niepodważalna gwiazda KAMERALNEGO LATA  – Karim Kourani. Na co dzień mieszka i pracuje we Francji. Jest edukatorem filmowym, wiceprzewodniczącym Stowarzyszenia KINOGRAPHE oraz wykładowcą na Uniwersytecie w Grenoble, gdzie sam uzyskał tytuł magistra w dziedzinie kinematografii. Karim to wyjątkowa osoba, która ma w sobie niesamowity magnes przyciągający każdego – niezależnie od wieku. 

Piotrek, Karim i Ania przejdą z warsztatowiczami przez cały proces realizacji filmu – od pomysłu po postprodukcję. Startujemy 6 lipca, a efekty prac grup warsztatowych zobaczymy już 13 lipca podczas uroczystej gali. Do zobaczenia w Radomiu! 

***

Głównym organizatorem Międzynarodowych Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

Projekt TOGETHER współfinansuje Unia Europejska.

Partnerzy edukacyjni to: Offener Kanal Magdeburg (Niemcy), Budapest Cultural Center (Węgry) i Associazione Cinematografica e Culturale LABORATORIO DEI SOGNI (Włochy).